Czy na cmentarzu komunalnym powstanie wypożyczalnia sprzętu do porządkowania grobów?

0

PIASECZNO Radna Ewelina Wójcik zwróciła się do burmistrza z prośbą, aby na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Julianowskiej otworzyć wypożyczalnię sprzętu do porządkowania grobów


Kilka tygodni temu na wniosek radnej na cmentarzu (przy głównym wejściu) powstała zniczodzielnia.
Idea zniczodzielni wpisuje się w działania proekologiczne – przekonuje Ewelina Wójcik. – Znicze nadające się do powtórnego użycia można pozostawić w przeznaczonym do tego miejscu, a potem ponownie wykorzystać dokupując do nich wkład. Takie rozwiązanie przyczynia się do zmniejszenia ilości śmieci.
Teraz radna wpadła na kolejny pomysł mający ułatwiać życie głównie starszym osobom przychodzącym na cmentarz. Radna przekonuje, że wypożyczalnie sprzętu do porządkowania grobów przyjęły się już w innych miastach, w tym w Poznaniu oraz Świnoujściu. Wypożyczalnia miałaby stanąć obok zniczodzielni i znalazłyby się w niej konewki, szczotki, grabie, łopatki. Chodzi o to, aby nie było trzeba przynosić tych wszystkich akcesoriów na cmentarz, co jest uciążliwe zwłaszcza dla seniorów i osób, które nie poruszają się samochodem. Radna zaproponowała, aby ustawić wypożyczalnię do końca marca tak, aby mogły korzystać z niej osoby porządkujące groby bliskich przed świętami. Już niedługo, na mocy podjętej pod koniec lutego uchwały, cmentarz przy Julianowskiej ma zostać powierzony Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych Piaseczno.
Po zakończeniu tej procedury przekażemy propozycję radnej gminnej spółce – deklaruje burmistrz Daniel Putkiewicz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię