Czy na terenie powiatu powstanie dodatkowy zespół ratownictwa medycznego?

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Teren powiatu piaseczyńskiego obsługują cztery zespoły ratownictwa medycznego stacjonujące w Piasecznie, Górze Kalwarii, Tarczynie i Mrokowie (gm. Lesznowola). Trwają rozmowy, aby zespół taki utworzyć także w Konstancinie-Jeziornie


Szykują się zmiany organizacyjne systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jedną z nich była propozycja zlokalizowania dyspozytorni medycznej dla powiatu piaseczyńskiego w Radomiu (dziś znajduje się ona w Warszawie). Wszystko wskazuje jednak na to, że wszystko zostanie w tej kwestii po staremu. Nie zmieni się także – przynajmniej na razie – lokalizacja dwóch punktów nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Jeden – ten bardziej obłożony – mieści się w szpitalu św. Anny w Piasecznie, a drugi w MCR Stocer w Konstancinie-Jeziornie. Z obydwu punktów mogą korzystać osoby mieszkające w dowolnej części powiatu.
Jeśli chodzi o kwestię lokalizacji zespołów ratownictwa medycznego na naszym terenie, to dotychczasowe stacje mają zostać utrzymane. Starostwo powiatowe w porozumieniu z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego stara się natomiast pozyskać jeszcze jeden zespół, który stacjonowałby w Konstancinie-Jeziornie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię