Czy nowe skrzyżowanie jest niebezpieczne?

6

PIASECZNO Pod koniec ubiegłego roku gmina przebudowała skrzyżowanie alei Kasztanów i 3 Maja w Zalesiu Dolnym. – Już dwóch kierowców uderzyło w słup oświetleniowy przy zjeździe ze skrzyżowania w kierunku Zalesia – alarmuje pan Zbigniew, nasz czytelnik. – Pas ruchu jest tam nieprawidłowo wyprofilowany


– Jakiś czas temu widziałem, jak kilka metrów za skrzyżowaniem na łuku drogi ponownie stawiają słup oświetleniowy, tym razem jednak z solidniejszą podstawą – mówi pan Zbigniew. – Już dwa samochody wypadły z pasa jezdni mniej więcej w tym samym miejscu. Pierwszy przypadek, tuż po oddaniu skrzyżowania do użytku, można tłumaczyć zagapieniem się. Ale już drugie zderzenie z tym samym słupem powinno ożywić u kogoś szare komórki – dodaje.
Nasz rozmówca wyjaśnia, że aby rozwiązać problem, wystarczyłoby skrócić lewoskręt w ulicę 3 Maja (od strony Zalesia), co stworzy miejsce na łagodne wyprofilowanie toru jazdy dla samochodów poruszających się od Piaseczna.
– Nie wiem, czy do kolizji ze słupami była wzywana policja i jakie jest jej zdanie na ten temat? – zastanawia się mężczyzna.
Jak się dowiedzieliśmy, w ostatnim czasie mundurowi nie odnotowali w tym miejscu żadnych zdarzeń drogowych.
Nie stwierdziliśmy nieprawidłowości w infrastrukturze na przedmiotowym skrzyżowaniu – informuje asp. Leszek Barkowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego.

TW

6 KOMENTARZE

 1. Wg Zbigniewa przypadek dwóch kierowców przesądza o tym, że wina tkwi w profilu jezdni.
  Może problem leży w nadmiernej prędkości, w braku umiejętności, w starych oponach albo ogólnie dotyczy stanu technicznego pojazdów?
  Czy bezpieczny przejazd pozostałych kilku tysięcy kierowców to cud?

 2. Zgadzam sie z Panem Zbigniewem. Kwestia czasu jak ktorys samochod wyladuje w tym rowie (oby nie autobus). Od poczatku mam takie odczucie ze zakret jest zle wyprofilowany..

 3. Przebudowane, to niektórzy pozwalają sobie na więcej… Przyczyną wypadków jest po prostu brawura. Niektórzy pozjadali wszystkie rozumy i brak im rozsądku w dostosowaniu prędkości i umiejętności do warunków na drodze…

  • Wreszcie ktoś podjął ten temat. To skrzyżowanie, a właściwie zjazd z niego jest źle wyprofilowane. Nie da się tam jechać zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez pas jazdy bez gwałtownej korekty kierownicą. Dla kogoś kto tego nie zauważy może się to skończyć niebezpiecznie. Większość kierowców bierze łagodny łuk najeżdżając na linie oddzielające pasy ruchu.
   Ale oczywiście ani Policja, ani nikt z powiatu nie widzi problemu.

 4. Te skrzyżowanie jest zle zorganizowane powinno się inaczej rozwiązać skręty zjazdy w ulice Al.Kasztanow i Al.3 Maja tak aby ruch był jak najbardziej płynny przydało by się badanie przepływu samochodów,aby jak najlepiej upłynnić jazdę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię