Czy obostrzenia zatrzymają piłkarskie rozgrywki rundy wiosennej?

0

POWIAT Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu rozrywek seniorskich. Co ciekawe, obostrzenia związane z pandemią nie dotyczą… piłkarskich meczów dzieci

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej poinformował właśnie, że od dnia 15 marca do 28 marca zawieszone zostają rozgrywki IV ligi (zaległe mecze), Lig Okręgowych, Klas „A” i Klas „B”. Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów rozgrywki dzieci i młodzieży (od A1 do F2) będą jednak odbywały się zgodnie z zaplanowanymi terminarzami rundy wiosennej.

Terminy przekładanych kolejek zostaną podane w dniu jutrzejszym – informuje Zdzisław Łazarczyk, prezes Mazowieckiego ZPN. – Przypominamy ponadto, że aby drużyny młodzieżowe mogły uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym niezbędne jest posiadanie zaświadczenia wydawanego przez Mazowiecki ZPN z upoważnienia Polskiego Związku Piłki Nożnej (te wydawane na przełomie styczeń-marzec są aktualne).

Lokalni działacze, komentując decyzję MZPN, zwracają uwagę na absurd wynikający z rozporządzenia, według którego 19-latek może występować w rozrywkach młodzieżowych, ale nie może wyjść na boisko jako senior.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię