Czy od 6 maja dzieci pójdą do przedszkoli i żłobków? Co z zasiłkiem opiekuńczym?

0

Czy od 6 maja dzieci pójdą do przedszkoli i żłobków?  Zarządzeniem z dnia dzisiejszego 6 maja żłobki i przedszkola mogą zostać otwarte – w wyjątkowych sytuacjach samorządy mogą je zamknąć

Dzieci pracujących rodziców będą mogły wrócić do żłobków lub przedszkoli. Od środy 6 maja organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ważne! Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach.

Ważne! Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom, gdy: przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego, gdy żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19.

Pozostaje czekać na informacji od samorządów. Czy wszystkie placówki zostaną otwarte, jak będzie wyglądała organizacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię