Czy ósmoklasiści wrócą do szkół przed egzaminami? Zapadła decyzja

0

PIASECZNO W gminie Piaseczno została podjęta decyzja co do powrotu dzieci z  klas 4-8 do szkoły. Jednak nie wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej

Według rozporządzenia rządu uczniowie klas 4-8 w dniach od 17 do 29 maja powinni wrócić do szkoły w trybie hybrydowym. Taka decyzja wzbudziła mieszane uczucia wśród nauczycieli i rodziców ósmoklasistów. Na spotkaniu dyrektorów szkół podstawowych z władzami gminy zapadła decyzja co do trybu nauczania uczniów klas 8.

– Na wniosek rodziców oraz z uwagi na zagrożenie zachorowaniem na covid-19 uczniowie klas 8 przed egzaminem nie wrócą do szkół na regularne zajęcia. Wrócą do nich 28 maja, po egzaminie – oświadczyła Hanna Kułakowska- MichalakI Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

Od 31 maja do 24 czerwca wszyscy uczniowie będą uczyć się w szkole stacjonarnie. Zakończenie roku 25 czerwca 2021. Szczegóły organizacyjne zostaną przekazane bezpośrednio przez dyrekcje poszczególnych szkół.

– Oczywiście realizacja podstawy programowej, klasówki, sprawdzanie poziomu wiedzy uczniów jest ważne ale najważniejsze w tym momencie jest odbudowywanie zaufania i relacji między wszystkimi uczestnikami środowiska oświatowego – przekonuje Hanna Kułakowska-Michalak. – Nauka i oceny są ważne, ale najważniejszym naszym zdaniem w tym momencie jest normalny i radosny powrót dzieci do szkół oraz odbudowanie relacji i kontaktów międzyludzkich.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię