CZY POWIAT PIASECZYŃSKI OTRZYMA DODATKOWE ŚRODKI Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA?

2

Aż 256 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego, aby pomóc lokalnym samorządom w ich inwestycjach. W subregionie warszawskim zachodnim wsparcie otrzyma 11 inwestycji, w tym te z powiatu piaseczyńskiego.

Rozbudowy i przebudowy dróg, wałów przeciwpowodziowych, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych, świetlic czy miejsc sportu i rekreacji to projekty, które decyzją radnych województwa otrzymają dodatkowe środki z budżetu województwa. W sumie wsparcie otrzyma aż 150 inwestycji. – Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in. drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

CZYTAJ TAKŻE:  Godnie, bezpiecznie i wygodnie. Co robić żeby żyło się lepiej kiedy masz 60+

256 mln zł na inwestycje

Instrument zadań ważnych dla zrównoważonego rozwoju to sztandarowy, a zarazem największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko dzięki ostatniej decyzji radnych na realizację inwestycji lokalnych samorządów, władze regionu przeznaczą ponad 256 mln zł. To niebagatelna kwota, która pomoże w realizacji wielu kluczowych i społecznie wyczekiwanych inwestycji.

Które projekty z powiatu piaseczyńskiego otrzymały wsparcie?

Dzięki decyzji radnych województwa wsparcie otrzymała termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria wraz z modernizacją systemu grzewczego oraz poprawa dostępności usług publicznych. Wartość dofinansowania z budżetu województwa to 891 tys. zł.

CZYTAJ TAKŻE:  Mazowsze Wiadomości z regionu odc. 32

Więcej informacji na www.mazovia.pl

2 KOMENTARZE

  1. Niebywały sukces – Proporcjonalnie do liczby mieszkańców powinno być to ok 9mln pln dla powiatu Piaseczno… brak inicjatywy lokalnej i projektów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię