Czy powinniśmy obawiać się koronawirusa?

1

LESZNOWOLA Czy koronawirus w ogóle dotrze do Polski? Zdaniem ministra zdrowia, jest to jedynie kwestią czasu. – Na razie nie ma powodów do paniki – uspokaja Anna Matkowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie. – Skupiamy się na profilaktyce i prowadzeniu akcji informacyjnej


Sytuacja bez wątpienia jest poważna, ponieważ na koronawirusa zmarło już prawie 400 osób. W Polsce nie stwierdzono jeszcze przypadku zachorowania.
– Póki co nie mamy też żadnych zgłoszonych podejrzeń, że określone objawy mogą dotyczyć koronawirusa – mówi Anna Matkowska. – Dlatego póki co nic złego na terenie naszego kraju i powiatu się nie dzieje.
Mimo to wiele osób nie kryje swego zaniepokojenia.
– Mieszkam przy centrum handlowym w Wólce Kosowskiej, tam żyje i pracuje wielu Azjatów, w tym Chińczyków – mówi pan Józef. – Boję się, że to właśnie stamtąd przyjdzie do nas koronawirus…
Czy tak rzeczywiście będzie? Dziś na to pytanie nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi. Piaseczyński Sanepid podejmuje na razie działania profilaktyczne. Odbywają się one głównie w gminie Lesznowola. W szkołach zorganizowano spotkania informacyjne, pakiet najbardziej przydatnych informacji dotyczących wirusa trafił też do wszystkich placówek medycznych. W centrum handlowym rozwieszono plakaty z instruktażem, jak należy właściwie myć ręce.
– Zachowanie higieny jest bardzo ważne – przestrzega Anna Matkowska. W Polsce są już specjalne testy, pozwalające wykryć koronawirusa. Osoby, które wróciły niedawno z Wuhan lub miały kontakt z obywatelami Chin, a u których wystąpią takie objawy jak podwyższona temperatura, duszności, niewydolność oddechowa, w celu przebadania powinni zgłaszać się do szpitali zakaźnych.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Czy powinniśmy obawiać się koronawirusa?
    Chyba bardziej wirusa każdej władzy, chorej na złą władzę – ta bardziej nam zagraża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię