Czy powstaną światła na niebezpiecznym skrzyżowaniu?

7

PIASECZNO Kilka tygodni temu radna Katarzyna Wypych poprosiła burmistrza o zaprojektowanie i wybudowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej. Okazuje się, że to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w całej gminie, bowiem od stycznia do połowy listopada ub. roku doszło tam do aż 22 wypadków i kolizji


Radna argumentuje, że światła na skrzyżowaniu Dworcowej i Nadarzyńskiej poprawią bezpieczeństwo kierowców, ale i pieszych, w tym dzieci idących do pobliskiej szkoły. Sprawą zajął się gminny wydział Inwestycji Drogowych i Inżynierii Ruchu, który poprosił Komendę Powiatową Policji w Piasecznie o udostępnienie statystyk dotyczących kolizji i wypadków w rejonie skrzyżowania. Okazuje się, że tylko w ubiegłym roku tych zdarzeń odnotowano aż 22. Jako ich główną przyczynę funkcjonariusze wskazują nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierną prędkość.
Dla opisywanego skrzyżowania przygotujemy analizę bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje wiceburmistrz Robert Widz. Ma ona wskazać możliwości poprawy sytuacji na krzyżówce. Gmina pracuje też nad przebudową Nadarzyńskiej na odcinku od Towarowej do Dworcowej. Wlot Nadarzyńskiej w rejonie Dworcowej ma być wykonany jako wyniesione przejście i przejazd dla rowerzystów, co zdaniem gminy spowoduje zmniejszenie liczby kolizji i wypadków. Zakończenie przebudowy Nadarzyńskiej na odcinku od Żytniej do Dworcowej planowane jest w czerwcu tego roku.

TW

7 KOMENTARZE

  • A gdzie tam chcesz rondo upchnąć? I nie, nie „rondko”, bo nie dość, że mini-rondo w tym miejscu byłoby mocno dyskusyjne w sensie dopuszczalności formalnej, to w żaden sposób nie poprawiłoby bezpieczeństwa.
   A na normalnej wielkości rondo tam po prostu nie ma miejsca.

   • Światła w tym miejscu nie są dobrym pomysłem. To nie rozwiąże problemu. Problemem jest działka od strony Biedronki ( jest słaba widoczność, coś tam na rogu stoi).

  • „Rondko” kosztem czego? Linii 709? Nie, dziękuję…

   Te „Rondka” to specjalność tych włodarzy – są już przy dawnej Almie, na Józefosławiu… To parodia… Lepiej nie…

 1. Trzeba po prostu patrzeć na znaki i jeździć z wyobraźnią, wtedy żadna sygnalizacja, zwłaszcza na wspomnianym skrzyżówaniu nie jest potrzebna. Niestety, u nas na drogach – nadal dżungla, poj*bów niestety nie brakuje

 2. Wystarczy, że kierowcy zaczną patrzeć na znaki, a nie jazda na pamięć. Nie widzę w tym skrzyżowaniu niczego szczególnego, co mogłoby powodować problem.

 3. Przecież dopiero co remontowali to skrzyżowanie i teraz chcą je przebudowywać? To kto zatwierdził projekt poprzedniej przebudowy? Przecież to jest działanie na szkodę naszej Gminy! Czy to znowu nas Widzem pokarało?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię