Czy powstanie komisja do walki ze smogiem?

5

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Krzysztof Bajkowski zaproponował powołanie doraźnej komisji antysmogowej


– Celem komisji byłoby opracowanie skutecznych rozwiązań, minimalizujących występowanie smogu na terenie Konstancina-Jeziorny – opowiada o swoim pomyśle radny. – Chciałbym, aby była to inicjatywa ponad podziałami i inni radni również ją poparli. Tym bardziej, że temat dotyczy wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Bajkowski wskazuje, że powołanie komisji jest tym bardziej zasadne, ponieważ Konstancin jest uzdrowiskiem i wiele osób oczekuje tu czystego powietrza, przyspieszającego powrót do zdrowia. Chce, aby komisja została utworzona już podczas kwietniowej sesji rady miejskiej.
– Pragnę zaprosić mieszkańców do aktywnej obecności w jej spotkaniach – mówi. – Wydaje mi się, że mam sporą wiedzę zarówno na temat smogu, jak i rozwiązań stosowanych do jego zwalczania. Dlatego chciałbym poprowadzić obrady komisji. Nie mam może doświadczenia, ale za to nie brak mi zaangażowania, dobrych pomysłów i cierpliwości. Zdaję sobie sprawę, że taki projekt to gra zespołowa. Dlatego zależy mi, aby wciągnąć w niego także innych.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Niech powstanie komisja do walki z rosnącymi 2x albo 3x cenami za wywóz śmieci, przepraszam za wywóz surowców wtórnych bo śmieci to nikt nie chce wywozić. A góry śmieci w lasach znowu rosną. Zapraszam na spacer do pierwszego lepszego lasu do którego można wjechać samochodem.

    • – większość mieszkańców składa deklaracje “śmieciowe”, niezależnie czy będą segregować czy nie i płacą odpowiednio (niestety) wysokie stawki i nie byłby to dla nich interes wozić odpady do lasu, bo po co mieliby tracić czas i benzynę jeśli mogą wystawić tyle worków ile uzbierają.
      Jednak przedsiębiorcy muszą sami umawiać się z firmami odbierającymi, czy gminy są to w stanie sprawdzić, podejrzewam, że niekoniecznie i tu chyba jest pies (czyt. śmieć) w lesie pogrzebany

      • Chyba jednak po lasach nie chodzisz a byłoby dobrze czasami uaktualnić wiedzę bo jak widać teoria to nie praktyka.

  2. Patrząc na dotychczasową działalność społeczną p. Bajkowskiego można przypuszczać, że jeśli tylko uda się tę komisję powołać, to coś dobrego powinno z tego wyniknąć. Ba, może nawet Konstancin-Jeziorna da dobry przykład do naśladowania dla innych gmin?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię