Czy powstanie komisja do walki ze smogiem?

5

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Krzysztof Bajkowski zaproponował powołanie doraźnej komisji antysmogowej


– Celem komisji byłoby opracowanie skutecznych rozwiązań, minimalizujących występowanie smogu na terenie Konstancina-Jeziorny – opowiada o swoim pomyśle radny. – Chciałbym, aby była to inicjatywa ponad podziałami i inni radni również ją poparli. Tym bardziej, że temat dotyczy wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Bajkowski wskazuje, że powołanie komisji jest tym bardziej zasadne, ponieważ Konstancin jest uzdrowiskiem i wiele osób oczekuje tu czystego powietrza, przyspieszającego powrót do zdrowia. Chce, aby komisja została utworzona już podczas kwietniowej sesji rady miejskiej.
– Pragnę zaprosić mieszkańców do aktywnej obecności w jej spotkaniach – mówi. – Wydaje mi się, że mam sporą wiedzę zarówno na temat smogu, jak i rozwiązań stosowanych do jego zwalczania. Dlatego chciałbym poprowadzić obrady komisji. Nie mam może doświadczenia, ale za to nie brak mi zaangażowania, dobrych pomysłów i cierpliwości. Zdaję sobie sprawę, że taki projekt to gra zespołowa. Dlatego zależy mi, aby wciągnąć w niego także innych.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Niech powstanie komisja do walki z rosnącymi 2x albo 3x cenami za wywóz śmieci, przepraszam za wywóz surowców wtórnych bo śmieci to nikt nie chce wywozić. A góry śmieci w lasach znowu rosną. Zapraszam na spacer do pierwszego lepszego lasu do którego można wjechać samochodem.

    • – większość mieszkańców składa deklaracje „śmieciowe”, niezależnie czy będą segregować czy nie i płacą odpowiednio (niestety) wysokie stawki i nie byłby to dla nich interes wozić odpady do lasu, bo po co mieliby tracić czas i benzynę jeśli mogą wystawić tyle worków ile uzbierają.
      Jednak przedsiębiorcy muszą sami umawiać się z firmami odbierającymi, czy gminy są to w stanie sprawdzić, podejrzewam, że niekoniecznie i tu chyba jest pies (czyt. śmieć) w lesie pogrzebany

  2. Patrząc na dotychczasową działalność społeczną p. Bajkowskiego można przypuszczać, że jeśli tylko uda się tę komisję powołać, to coś dobrego powinno z tego wyniknąć. Ba, może nawet Konstancin-Jeziorna da dobry przykład do naśladowania dla innych gmin?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię