Czy przy Hugonówce powstanie spa?

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Gmina nie zdecydowała się na nabycie od spółki Uzdrowisko Konstancin Zdrój użytkowania wieczystego pięciu działek w rejonie Hugonówki, ponieważ były one obciążone hipoteką do kwoty 70 mln zł


Temat działek o łącznej powierzchni ponad 0,52 ha położonych między ulicami Mostową, Widok i Deptakiem im. Hugona Seydla był poruszany podczas czerwcowej sesji rady miejskiej. Najpierw do porządku obrad trafił projekt uchwały upoważniającej burmistrza do nabycia użytkowania wieczystego działek.
– 5 lipca ubiega termin wykupu tych działek od Uzdrowiska – przypomniał burmistrz Kazimierz Jańczuk.
W myśl obowiązującego prawa gmina miała 30 dni na skorzystanie z prawa pierwokupu od powiadomienia przez notariusza. Wartość nieruchomości znajdujących się w sąsiedztwie Hugonówki została oszacowana na ponad 3,4 mln zł (rada miejska już wcześniej zarezerwowała na ten cel środki w tegorocznym budżecie).
– Jeśli nie kupimy tych działek, to podobno jest inwestor, który chce wybudować w tym miejscu spa z podziemnym garażem – poinformowała Agata Wilczek, przewodnicząca rady miejskiej. – Oznacza to, że istniejący w tamtym miejscu teren zielony przestanie istnieć.
Zarówno burmistrz, jak i radni byli zgodni, że skorzystanie z prawa pierwokupu atrakcyjnie położonych działek jest dobrym pomysłem. Niestety, problemem okazało się to, że księgi wieczyste nieruchomości były obciążone zabezpieczeniem hipotecznym do kwoty 70 mln zł. Radni na wniosek burmistrza wyrazili więc zgodę na zakup pod warunkiem wykreślenia z nich hipoteki do 4 lipca, kiedy to miał został podpisany akt notarialny. Do tego czasu spółce Uzdrowisko Konstancin Zdrój nie udało się jednak usunąć z ksiąg problematycznych zapisów.
– W związku z tym nie sfinalizowaliśmy transakcji. Kupno tych działek wiązałoby się dla samorządu ze zbyt dużym ryzykiem – wyjaśnia burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Niestety, prawo nie przewidywało możliwości przedłużenia upływającego 5 lipca terminu.

Tomasz Wojciuk

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego, ta gmina wchodzi w jakieś karkołomne interesy . Ma tereny na Ikarze itd, można urządzić park ,pobudować tężnie, basen termalny,tor łyżwiarski, co sobie zażyczą mieszkańcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię