Czy przystanek autobusowy między Warszawską a Zgody zablokuje Chyliczkowską?

15

PIASECZNO Minęło kilka dni od zmiany organizacji ruchu na ulicy Chyliczkowskiej. Na razie na drodze nie tworzą się korki. Wielu kierowców zadaje sobie jednak pytanie, co stanie się po wakacjach?


Kilka zastosowanych na Chyliczkowskiej rozwiązań może zaburzyć w przyszłości płynność ruchu. Jednym z nich jest skręt w lewo w ul. Kościuszki (jadąc od obwodnicy). Nie ma tam dodatkowego pasa dla skręcających i istnieje obawa, że przy większej liczbie samochodów droga w centrum miasta będzie się blokować.
Zastrzeżenia budzi też lokalizacja przystanku autobusowego, który znajduje się przy Chyliczkowskiej między ulicami Warszawską a Zgody (w stronę Konstancina-Jeziorny). I znowu: czy gdy przy większym ruchu na przystanku zatrzyma się autobus (nie ma tam zatoczki), w centrum miasta automatycznie nie zacznie tworzyć się korek?
– Autobus w tym miejscu zatrzymuje się przeważnie na 15-20 sekund – mówi Ksawery Gut z zarządu powiatu. – Za nim, do skrzyżowania z Warszawską, może stanąć jeszcze 5-6 samochodów. Na bieżąco monitorujemy sytuację i na razie nie tworzą się w tym miejscu zatory. Dlatego też, póki co, nie planujemy przeniesienia tego przystanku.

TW

15 KOMENTARZE

 1. Autoruuu. Chyliczkowska nie krzyżuje się z Sierakowskiego bo od Pl. Piłsudskiego od wieków nazywa się Warszawska,więc o czym piszesz ? :)))))0

 2. Dziś po godz. 12j auta nie mogły wjechać w chyliczkowską,blokowała się przez to puławska. Gut do dymisji bo co będzie z końcem wakacji i w godz.szczytu?

 3. ktoś kto” stworzył” dwukierunkową chyliczkowską nie jeździ zapewne w tych okolicach
  Codziennie rano przemierzam tam drogę w korkach! jeszcze trwają wakacje a ja nie mogę wyjechać z domu by dojechać do skrętu w lewo z puławskiej!!!!! Potem za skrzyzowaniem między puławską a warszawską mieści się 1 autobus i 2 osobowe…. i sa światła….. i ko tu pisze że NIE MA KORKÓW!!!!!!!!!

  to jest jeden wielki BUBEL!!!!!!!!!

  • Tak. Te światła na małej uliczce to absurd.Ruch uspokaja się przez wyniesienie skrzyżowań przejść.Taki patent i najbezpieczniejsze drogi ma Zawiercie,gdzie nie ma wypadków śmiertelnych.W P. projektowaniem dróg,ruchu ulicznego,ścieżek rowerowych to zemsta jakiegoś oszołoma na mieszkańcach czy idioty?

  • a ja dziś stałem w korku w Gołkowie, Zalesinku, tzw. Zalesiu dolnym i żyje. Im więcej mieszkancow, tym większe korki, proste. Trzeba bylo sie tu nie sprowadzac, a jak sie nie podoba mozna zmienic miejsce zamieszkania. Bye bye, Warszawa taka ładna i bez korków 😉

 4. Gut kłamca, przypomnijcie sobie co mówił o drodze rowerowej z konstancina do borowiny. Jeśli tak mówi to na pewno będzie inaczej. Pamiętajcie o tym kłamcy w najbliższych wyborach.

 5. Wszyscy czekają na 1 września, a potem początek października (początek roku akademickiego)…

  709 +40 minut dojazd do Warszawy w godzinach szczytu…

  Podobnie ten przystanek jak i Jarząbka (na Dworcowej, przy Nadarzyńskiej) – zbędne…

   • szanowna redakcja chyba śpi ? Nie Wchodzę tu po to, zeby czytać wulgaryzmy. Ja rozumiem, że są emocje bo wszystko co nowe, budzi niepokój, zwłaszcza prostszej części społeczeństwa… ale to juz chyba przesada.
    Nowe rozwiązania to nie tylko korki – z obwodnicy, jadąć od strony Warszawy mozna w koncu bezpiecznie zjechac w strone cmentarza i Konsdtancina ale też do miasta. Miasto jest po prostu lepiej skomunikowane. Ja tu mieszkam,pracuje na terenie gminy i moim zdaniem jest tak wygodniej a to, ze ktos nie umie się teraz włączyc do ruchu, to juz niczyja wina… moze trzeba wziąc jakieś dodatkowe jazdy? albo nie pchać się na Chyliczkowską tylko pojechać w drugą stronę, do Okulickiego? Jest troche rozwiązan, ale pieniacze i jaśniepaństwo od słoików woli siedziec tu i krzyczec… UWAGA: Myślenie nie boli!

 6. Tia. To znów z Centrum mam zaieaniać na Bazarek lub pod Technikum? Poroniony pomysł z dwukierunkową Chyliczkowską. Przystanek jest potrzebny. Idioci ku.wa.

  • Ejjj,ale nie pisz podemną tylko pod sobą bo uny myślą(?) ha ah …,doprawdy?Że,to niby,ale do mnie,ale nie bo w co ja zaprzeczam bo głupiś bo 🙂

 7. Mam pytanie do wszystkich piszących o poronionym pomyśle z dwukierunkową Chyliczkowską. Czy w związku z obecnym rozwiązaniem na ww.ulicy na znak protestu omijacie ten odcinek czy wręcz przeciwnie. Bo sądząc po ruchu samochodów do centrum np.z Konstancina jednak pomysł przypadł do gustu.

 8. odpowiedz dostaniesz 3 września w poniedziałek ! / jak ludzie z wakacji wrócą // włodarze w tym mieście robią dokładnie to samo co PO-PSL / / —-nie słuchają mieszkańców ! Nie słyszą protestów !—-są sami dla siebie !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię