Czy rehabilitacja wróci do Magdalenki?

1

LESZNOWOLA Kiedyś z usług rehabilitacji mieszkańcy gminy mogli korzystać w ośrodku zdrowia w Magdalence. Teraz rehabilitacja została przeniesiona do Centrum Rehabilitacji i Aktywności Fizycznej w Mrokowie i z naszych informacji wynika, że do Magdalenki raczej już nie wróci


Przychodnię w Magdalence budowali w czynie społecznym i za własne pieniądze nasi rodzice – mówi Zofia Kacprowicz, mieszkanka Lesznowoli. – A teraz budynek częściowo stoi pusty. Jestem schorowana, chodzę o kulach. Wcześniej jeździłam tam na rehabilitację, bo było najbliżej. Niestety, rehabilitację zabrano i przeniesiono do Mrokowa. A tam mi nie po drodze…
Nasza czytelniczka skarży się, że dojazd do Mrokowa przekracza jej możliwości.
To są dzikie pola, strasznie tam daleko – podsumowuje. – Magdalenka pasowała wszystkim, bo znajduje się w centrum gminy. Niestety rehabilitacja tam się skończyła, i mimo zabiegów wielu osób, w tym rady seniorów, podejrzewam że już nie wróci. To dla starszych osób naprawdę spory problem – przekonuje.
Dowiedzieliśmy się, że od kilku miesięcy referat funduszy zewnętrznych przygotowuje przetarg na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla mieszkańców. W gminnej kasie przeznaczono na ten cel 200 tys. zł. Przetarg ma zostać ogłoszony w grudniu. Problem w tym, że bezpłatna rehabilitacja ma być dostępna jedynie w Mrokowie. Nie dowiedzieliśmy się, dlaczego nie brano pod uwagę przychodni w Magdalence (wybór ten musi zatwierdzić NFZ). Być może problemem były panujące tu gorsze warunki lokalowe.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Może ta informacja komuś się przyda 🙂

    W ramach NFZ istnieje coś takiego, jak fizjoterapia w warunkach domowych.

    Rehabilitacja w warunkach domowych przeznaczona jest dla pacjenta, który nie porusza się samodzielnie i nie ma możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej, która udziela świadczeń w trybie ambulatoryjnym (poradnia rehabilitacyjna, gabinet rehabilitacji, ośrodek/oddział dzienny rehabilitacji).

    Więcej informacji na stronie: http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/co-kazdy-pacjent-wiedziec-powinien/ehabilitacjalecznicza/#:~:text=Rehabilitacja%20w%20warunkach%20domowych%20przeznaczona,o%C5%9Brodek%2Foddzia%C5%82%20dzienny%20rehabilitacji).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię