Czy śnieg płaci za parkowanie?

2

PIASECZNO – Jeśli chcę skorzystać z miejsc parkingowych w Piasecznie muszę za postój zapłacić. Czy firma zajmująca się odśnieżaniem na zlecenie miasta również płaci za zajęte miejsca parkingowe? – zastanawia się nasz Czytelnik

– Na parkingu przy ulicy Zgoda znajdują się ogromne hałdy śniegu, zajmujące kilka miejsc parkingowych – zwraca uwagę nasz Czytelnik. – Czy firma, która na zlecenie miasta zajmuje się odśnieżaniem nie powinna gdzieś tego śniegu wywozić? Dlaczego mieszkańcy za zajmowanie miejsc postojowych mają płacić, a firma odśnieżająca otrzymuje miejsca parkingowe za darmo?

Rzeczywiście ogromne góry, na szczęście dziś już topniejącego śniegu wysypano na największym parkingu w mieście.
– Po świętach ruch jest mały więc nie stanowią większego problemu poza prezentowaniem wątpliwych walorów estetycznych – mówi mieszkaniec Piaseczna. – Gdy jednak parking był zatłoczony, śnieg dodatkowo wyłączał z użytku część miejsc parkingowych.

Nieco mniejszą górkę usypano też przy ul. Sierakowskiego niedaleko urzędu. Również na miejscach postojowych. Niewielka górka śniegu powoli topnieje też na Placu Piłsudskiego.
– Ten śnieg jest brudny, wręcz czarny – mówi nasz Czytelnik. – Oby nikt go nie pomylił z węglem i nie zabrał go do domu próbując napalić nim w piecu – ironizuje mężczyzna.

Na szczęście aura sprzyja roztopom i jeśli nic się nie zmieni śniegowe pryzmy wkrótce znikną z miejskiego krajobrazu.

2 KOMENTARZE

  1. W innych miejscach miasta też miejsca na parkingach są zajęte przez takie góry. Np parking na rogu puławskiej i jana Pawła II.

  2. Taaak niech gmina zapłaci dodatkowe kilka tysięcy za utylizację śniegu który za moment sam się roztopi
    A jak parking na ul zgoda jest pełny (co widać na tablicach informacyjnych kilkaset metrów przed parkingiem) to zawsze można wybrać inny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię