Czy starostwo zakupi defibrylatory?

0

POWIAT Radni powiatowi PiS Michał Grzesło i Sergiusz Muszyński złożyli interpelację w sprawie zakupu przez starostwo defibrylatorów. Urządzenia byłyby dostępne w urzędzie oraz podległych mu jednostkach

Defibrylator to urządzenie medyczne, służące do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca. Oddziałuje na mięsień sercowy impulsami prądu o odpowiednio dużej energii. Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy.
– Co roku na skutek nagłego zatrzymania czynności mechanicznych serca, a w konsekwencji ustaniu krążenia krwi, umiera w Polsce blisko 40 tys. osób – podkreślają radni w swojej interpelacji. – Wskazuje się, że szanse przeżycia znacznie wzrastają w przypadku, gdy świadkowie takiej sytuacji mają możliwość szybkiej pomocy przy wykorzystaniu defibrylatora AED – specjalistycznej, a zarazem prostego w obsłudze urządzenia, które za pomocą poleceń głosowych prowadzi osobę udzielającą pomocy przez procedurę bezpiecznej defibrylacji poszkodowanego.
Radni uważają, że publicznie dostępne defibrylatory ratujące ludzkie życie powinny pojawić się w urzędzie powiatowym, filiach jego wydziałów oraz w jednostkach podległych.
W odpowiedzi na interpelację radnych starosta piaseczyński Ksawery Gut poinformował, że zarząd powiatu zlecił podjęcie rozeznania rynkowego w sprawie zakupu urządzeń.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię