Czy Stefan Kisielewski na stałe zasiądzie na skwerze?

0

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Zbigniew Mucha zaproponował, aby na modernizowanym Skwerze Kisiela gmina zainstalowała ławkę z siedzącą na niej postacią Stefana Kisielewskiego. – Podoba mi się ten pomysł – zawyrokował burmistrz Zdzisław Lis


Skwer Kisiela na razie znajduje się w przebudowie. Ma być gotowy do końca roku

– Wzorując się na wielu miastach w Polsce, które umieściły na swoich placach, skwerach czy w parkach tzw. ławeczki patronów, np. w Konstancinie-Jeziornie Stefana Żeromskiego, w Łodzi Juliana Tuwima, w Warszawie Agnieszki Osieckiej, a w Przemyślu – wojaka Szwejka wnioskuję, aby na Skwerze Kisiela zainstalować ławeczkę z postacią Stefana Kisielewskiego – zaproponował podczas ostatniej sesji Zbigniew Mucha. – Ławeczka Stefana Kisielewskiego na skwerze jego imienia podniesie niewątpliwie atrakcyjność tego miejsca i zachęci mieszkańców oraz gości do bliższego poznania samej postaci Stefana Kisielewskiego.

W Konstancinie-Jeziornie w Parku Zdrojowym siedzi „Stefan Żeromski”, czy w Piasecznie zasiądzie „Stefan Kisielewski”?

Burmistrz Zdzisław Lis zaopiniował pomysł radnego jako „dobry”. – Mam nadzieję, że będziemy mogli go zrealizować, muszą poprosić o opinię na ten temat wydział promocji – dodał.
Umieszczenie na skwerze ławeczki z siedzącym na niej „Kisielem” kosztowałoby około 150 tys. zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię