Czy szykują się zwolnienia w oświacie?

1

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Renata Mirosław zapytała burmistrza czy w związku z mniejszymi od planowanych dochodami może dojść do redukcji etatów w oświacie


Radna Mirosław zapytała, czy w szkołach zmniejszy się liczba etatów.
– Z doniesień prasowych dowiadujemy się, że burmistrzowie mają zakusy, aby takie etaty były zmniejszane – mówiła. – Pytam o pracowników bibliotek, świetlic, zespołów pedagogiczno-psychologicznych, etaty obsługi czy nauczycieli wspomagających. Proszę o ustosunkowanie się do tego, bo tylko do 31 maja jest przewidziany w oświacie ruch kadrowy. I jeśli są takie zakusy, ci ludzie muszą zostać o tym poinformowani.
Jako pierwsza do pytania Renaty Mirosław odniosła się radna Magdalena Woźniak, która zarzuciła koleżance z rady, że sama wymyśla zagrożenia.
– Burmistrz nie ma, jak to pani określiła, zakusów na zwolnienia – mówiła. – Jeśli jednak rząd zmusi nas do daleko idących oszczędności, będziemy musieli podjąć pewne działania.
Burmistrz Daniel Putkiewicz przypomniał, że kwestia ewentualnych zwolnień była omawiana wcześniej na komisji oświaty.
– Nie planujemy żadnych redukcji o ile nie zmusi nas do tego polityka rządu – podkreślił. – Na pewno będę się przed tym bronił, chociaż nasze dochody są zagrożone.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Zbiórka krwi przed urzędem, nie zapomnijcie!

1 KOMENTARZ

  1. Oświata jest taką samą branżą jak każda inna i powinna zostać wyjęta z przywilejów nabytych za komuny. Jeśli nie wprowadzi się podejścia rynkowego w oświacie, to będziemy mieli marnie wynagradzanych nauczycieli, marnie uczone dzieci i młodzierz oraz źle wyedukowne społeczeństwo. Jak to możliwe, że nauczyciele mają po dwa etaty i jeszcze nadgodziny? Dlaczego nauczyciel ma płacone za ilość przepracowanych godzin a nie jakość kształcenia? Jeśli średnia klasy z danego przedmiou to 3, to czy nauczyciel wykonał swoją pracę prawidłowo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię