Czy w centrum miasta powstanie kolejna wypożyczalnia rowerów?

0

PIASECZNO Niedawno zaczął się kolejny, piąty już sezon rowerowy. Mieszkańcy mogą korzystać z sześciu wypożyczalni obsługiwanych w ramach Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. Tymczasem do burmistrza wpłynęła interpelacja radnego Piotra Obłozy, który proponuje utworzenie kolejnej wypożyczalni w rejonie alei Róż


W ubiegłym roku rowery w Piasecznie wypożyczano w sumie ponad 10 tys. razy. W tej chwili jednoślady można pobierać z sześciu stacji. Znajdują się one przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym, przy dworcu PKP, w centrum miasta obok siedziby sądu i prokuratury, a także w rejonie stadionu miejskiego, przy skrzyżowaniu Jarząbka z Żytnią i w Józefosławiu (róg Cyraneczki i Julianowskiej). Kilka dni temu interpelację w sprawie utworzenia kolejnej wypożyczalni, tym razem w okolicach alei Róż, złożył przewodniczący rady miejskiej Piotr Obłoza.
– W tym rejonie mieszka dużo osób, w pobliżu jest szkoła, basen, plac zabaw, a wkrótce swoje podwoje otworzy także Dom Seniora – mówi Piotr Obłoza. – Uważam, że strefa ogrodu jordanowskiego to dobre miejsce na wypożyczalnię. Rozmawiałem o tym zresztą z mieszkańcami, którzy mają podobne zdanie. Latem można by stąd dojechać choćby do Górek Szymona. Pan burmistrz sam jest rowerzystą. Dlatego wierzę że odniesie się do tego pomysłu pozytywnie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię