Czy w gminie powstanie nowy posterunek policji?

5

LESZNOWOLA Podczas odprawy podsumowującej pracę policji w ubiegłym roku wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik podziękowała komendantowi powiatowemu za inicjatywę podjętą w sprawie budowy posterunku, który ma powstać w zachodniej części gminy


Posterunek miałby powstać najprawdopodobniej w rejonie Wólki Kosowskiej lub Mrokowa, choć ostateczna lokalizacja nie jest jeszcze znana.
Aktualnie trwają negocjacje dotyczące zakupu przez gminę nieruchomości, która będzie naszym wkładem w to przedsięwzięcie – informuje Agnieszka Adamus z gminnego wydziału promocji.
Jak gmina przekaże policji grunt, to wówczas o budowie komisariatu, jego ostatecznym kształcie i organizacji zdecyduje komendant stołeczny – mówi asp. Magdalena Gąsowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Oprócz posterunku w Lesznowoli były plany powołania do życia podobnej jednostki w Józefosławiu. Obydwie lokalizacje są cały czas na etapie analiz.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Tia… powstanie, jak Pani wójt pobuduje im ten posterunek, kupi im radiowozy i da kasę na pensje dla policjantów.
    Z tym stanem finansów gminy to byłby to raczej posterunek z dykty i kartonu – na pewno nie murowany…

  2. Pobuduje budynek i da radiowozy ale nie ma możliwości płacenia pensji a istniejące kiedyś służby ponadnormatywne straciły rację bytu odkąd w Policji istnieją nadgodziny. Lesznowola ma problem z obsadzeniem etatów a tu chcą jeszcze posterunki obsadzać. Nikt nie będzie ratował społeczeństwa za grosze i postępowania z każdej strony. Cieszcie się że z Radomia jeszcze się opłaca Policjantom dojeżdżać do Tarczyna bo Lesznowola została by odkryta.

  3. Wgr-om się opłaca? Za „rozłąkę” nieźle płacą 🙂 Dalej od domu-bezpieczniej. No chyba, że na ręce zaczęli patrzeć, interesy się skończyły ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię