Czy w Stocerze powstanie oddział zakaźny dla chorych na Covid-19?

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Kilka dni temu Mazowiecki Urząd Wojewódzki poprosił spółkę MCR Stocer o opracowanie planu wydzielenia części szpitala w związku ze spodziewanym wzrostem liczby osób zarażonych wirusem Covid-19


Plotki o wydzieleniu oddziału zakaźnego w szpitalu przy ulicy Wierzejewskiego pojawiają się od kilku tygodni. Postanowiliśmy zapytać Stocer, ile jest w nich prawdy i czy czynione są przygotowania zmierzające do utworzenia takiego oddziału.
– 13 kwietnia otrzymaliśmy pismo z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie z prośbą o opracowanie planu wydzielenia części szpitala z co najmniej 50 łóżkami, z których 10 proc. mają stanowić łóżka respiratorowe, w związku ze spodziewanym wzrostem liczby osób zakażonych wirusem Covid-19, w tym także wymagających intensywnego leczenia z zastosowaniem respiratorów – informuje Jan Orgelbrand, członek zarządu Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji Stocer. – Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili, z uwagi na możliwości logistyczne, organizacyjne i kadrowe, nie są prowadzone przygotowania celem utworzenia oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Wierzejewskiego 12 w Konstancinie-Jeziornie.

TW

2 KOMENTARZE

 1. „Czy w Stocerze powstanie oddział zakaźny dla chorych na Covid-19?”
  ====================================
  Stocer – jakby ktoś nie wiedział – to skrót od Stołecznego Centrum Rehabilitacji.
  Jak sama nazwa wskazuje, ten szpital nigdy nie miał nic wspólnego z chorobami zakaźnymi i zajmuje się czymś zupełnie innym.
  Za to należałoby postawić pytanie, czy oddział zakaźny dla chorych na Covid-19 powstanie w szpitalu w Piasecznie? Przecież ten, jako szpital powiatowy, powinien zajmować się leczeniem różnych schorzeń – także chorób zakaźnych. Przecież w każdym powiecie występują, nieprawdaż?
  Ale w szpitalu w Piasecznie taki oddział z pewnością nie powstanie, bo taka działalność to tylko problem i nie przynosi zysków. A spółka EMC Instytut Medyczny nie po to przejęła we władanie szpital w Piasecznie, żeby mieć problemy, a po to, żeby zarabiać.
  Ciekawe, czy ten komentarz w ogóle pojawi się na stronie? Z doświadczenia wiadomo, że Szanowna Redakcja bardzo dba o interesy spółki EMC Instytut Medyczny i wszelkie niemiłe komentarze szybciutko usuwa. No to testujemy 😉

 2. Myślę, że przekształcenie szpitala w Piasecznie w szpital jednoprofilowy byłoby dużo większym problemem dla mieszkańców Piaseczna i okolic niż przekształcenie w taki szpital Stoceru.
  O ile oczywiście jest taki plan.
  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię