Czy warto kupować podgrzewacze do butelek?

0

Podgrzewacze do butelek to bardzo pomocne akcesoria, które chętnie są kupowane przez rodziców. Nie każdy jednak decyduje się na wzbogacenie nimi wyprawki dla noworodka. Czy rzeczywiście są potrzebne i jakie spełniają zadanie?

Podgrzewacze do butelek – niezastąpione w domu i na wyjeździe

Podanie dziecku podgrzanego pokarmu w odpowiedniej temperaturze jest konieczne, bo zapewnia oprócz odżywczych składników także błogie uczucie rozgrzania. Dlatego podgrzewacze do butelek spełniają bardzo ważne zadanie, bo dzięki temu niepozornemu gadżetowi masz zawsze pod ręką ciepły posiłek dla malucha. Ich rola jest nieoceniona zwłaszcza wtedy, gdy dziecko jest przyzwyczajone do spożywania posiłków w określonej temperaturze. Nawet na wyjeździe czy po prostu poza domem podgrzewacze do butelek są nieocenione.

Pokarm podgrzany do temperatury 40 st. C jest najbardziej zbliżony do pokarmu mamy. Zapewnij więc dziecku smaczne i ciepłe posiłki zawsze, kiedy ma na to ochotę. Ty i maluch będziecie zadowoleni, co przełoży się na lepsze samopoczucie i mniej marudzenia Twojej pociechy.

Jak to działa i jakie ma funkcje?

Pożywienie dla dziecka podgrzejesz w bardzo prosty sposób. Wystarczy wlać do urządzenia wodę, która zostaje ocieplona do odpowiedniej temperatury. Następnie w to miejsce wkładasz słoiczek z posiłkiem lub butelkę z lekiem i za chwilę posiłek, jest gotowy do spożycia. Podgrzewacze do butelek możesz ustawiać wedle uznania, tzn. określić czas grzania i temperaturę. Zależnie od marki urządzenia różnią się od siebie detalami. Niektóre mają tylko jedno pokrętło, inne więcej. Na wielu z nich jest wyświetlać LCD, który sprawia, że korzystanie z podgrzewacza jest proste i intuicyjne. Pamiętaj, że podczas podgrzewania zupki czy innego pokarmy w słoiku, czy miseczce, raczej nie można ich przykrywać. Ważne jest także to, aby woda codziennie była wymieniana. Jeśli zapomnisz tego zrobić, oczywiście nic się nie stanie, ale zawsze lepiej mieć świeżą wodę w podgrzewaczu.

Jaki podgrzewacz wybrać – funkcje dodatkowe

Jeżeli chcesz mieć podgrzewacz do butelek bardziej zaawansowany, wybierz droższe urządzenie. Oprócz podgrzania pokarmów będziesz mieć możliwość rozmrażania czy sterylizowania butelek. Niektóre urządzenia wyposażone są dodatkowo w termostat, który podtrzymuje temperaturę posiłku. Jest to bardzo przydatna funkcja, bo zawsze masz pod ręką ciepły pokarm dla malucha, nawet w nocy. To także duża oszczędność czasu i ułatwienie. Natomiast jeśli chcesz podgrzewać dziecku gęste pokarmy, wybierz model z miseczką przystosowaną do takiej konsystencji kaszek czy zupek. Dostępne są również urządzenia z zabezpieczeniem przed przegrzaniem.

Podczas wybierania podgrzewacza zapytaj o możliwość podgrzewania w nim butelek o różnej wielkości. Dzięki temu nie będziesz ograniczać się do jednego rozmiaru butelki czy słoiczka, ale zawsze i wszędzie podgrzejesz jedzenie dla swojego dziecka. Takie uniwersalne urządzenie jest bardzo praktyczne, o czym przekonasz się po kilku zastosowaniach. Jeśli chcesz mieć możliwość podgrzania posiłku także w drodze, wybierz podgrzewacz do butelek samochodowy. Niektóre modele przenośne nie wymagają podania wody, dlatego jego użytkowanie jest jeszcze prostsze.

Przy wyborze podgrzewacza pamiętaj, że najważniejsze są jego funkcje. Pozostałe parametry są ważne, ale dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb pozwoli Ci jeszcze lepiej zorganizować czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię