Czy wójt Lesznowoli pozostanie bez pensji?

5

LESZNOWOLA Czy w związku z zawieszeniem czynności służbowych wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik zostanie pozbawiona wynagrodzenia? – Nie znam jeszcze stanowiska w tej sprawie – mówi krótko skarbnik urzędu gminy Elżbieta Obłuska

Po tym jak wójt usłyszała sześć zarzutów, prokuratura zawiesiła ją w wykonywaniu czynności służbowych.
Oznacza to, że nadal pełnię funkcję Wójta Gminy Lesznowola, gdyż to Mieszkańcy zdecydowali o moim wyborze, jednakże nie mogę między innymi podpisywać decyzji administracyjnych czy też innych pism – tłumaczyła w zeszłym tygodniu w swoim oświadczeniu wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Zadania te realizuje moja Zastępczyni Pani Iwona Pajewska-Iszczyńska. Aktualnie przygotowywane jest zażalenie na postanowienie Prokuratury w tej sprawie.
Czy w związku z zawieszeniem czynności służbowych wójt będzie pobierała pensję?
– Nie znam jeszcze stanowiska w tej sprawie – powiedziała nam skarbnik Elżbieta Obłuska.
Sąd Najwyższy w wyroku z 16 sierpnia 2005 r. uznał, że pracownikowi samorządowemu za czas niewykonywania pracy na skutek postanowienia prokuratora o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, wynagrodzenie nie przysługuje.
Czy wójt gminy Lesznowola zostanie pozbawiona pensji? Wszystko zależy od interpretacji prawa przez urząd gminy Lesznowola, a także od tego jak sąd odniesie się do zażalenia, które wójt złoży na postanowienie prokuratury. Wciąż jest możliwe, że sąd je uchyli i wójt znów będzie mogła pełnić swoje czynności służbowe.

Adam Braciszewski

5 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie wypłacać wynagrodzenie i to powiększone o stosowną podwyżkę. Adwokaci bowiem będą kosztować majątek,a i może okazać się,że grzywna proporcjonalnie duża do zarzucanych strat będzie.I nieistotne w tym momencie jakieś zasady czy wyroki SN nie po to się jest u żłoba…

  2. Oto standardy naszej podwórkowej polityki, w krajach zacofanych jakiekolwiek podejrzenie spowodowało by że dana osoba składa dymisję i odsuwa się na bok w celu wyjaśnienia oskarżeń.
    U nas oskarżona osoba pluje na wszystkich stając się ofiarą i jednocześnie mówiąc że nic się nie stało, domagając się wielkiego odszkodowania. Dramat ile to pokoleń musi wymrzeć żeby było normalnie ? Chyba setki….

  3. Znam taki przypadek sprzed kilku lat z Wielkiej Brytanii kiedy niesłusznie oskarżony minister spraw zagarnicznych sam podał się do dymisji bo jak stwierdził: „na brytyjskim deputowanym nie może ciążyć nawet cień zarzutu”. U nas mamy takich polityków na jakich zasługujemy, sami ich wybieramy i nieraz słyszałem gdy ktoś mówił: „a gdybyś ty był u władzy to postępowałbyś inaczej? Też robiłbyś przekręty”. Ja jednak uważam, że podstawą dobrobytu obywateli jest elementarna moralność i przyzwotość. U nas często stosuje się zasadę: gdy cię złapią za rękę, mów że nie twoja ręka. Wierzę,że kiedyś się to zmieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię