Czy wreszcie przy ul. Szkolnej powstanie sygnalizacja świetlna?

2

LESZNOWOLA Dziś otwarto oferty na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Szkolnej.

W ramach powyższej inwestycji ma zostać wykonana sygnalizacja świetlna oraz przebudowa sieci elektroenergetycznych i sieci gazowej. Otwarcie ofert nastąpiło dziś o godzinie 12.15, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Lesznowola. Termin realizacji umowy ustalony został na dzień 31 maja 2019 r.
Gmina przewidywała na inwestycje przeznaczyć 650 tys. zł. Okazuje się jednak, że najtańsza oferta opiewa na 861 tys. zł.
– Moim zdaniem sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu z pewnością podniesie bezpieczeństwo – przekonuje radny Lesznowoli Marcin Kania. – Jest szczególnie potrzebna ze względu na bliskość szkoły i duży ruch na drodze wojewódzkiej. Samorząd Gminy Lesznowola zabiega o budowę sygnalizacji w tym miejscu od lat.
Przypomnijmy. Inwestycję powinien poprowadzić Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (zarządca ul. Słonecznej), jednak od początku miała finansować ją gmina Lesznowola, która zarezerwowała na nią w budżecie 593 tys. zł. Niestety, gdy MZDW rozstrzygnął przetarg na realizację zadania okazało się, że startująca w nim firma zażyczyła sobie ponad 1,5 mln zł. MZDW poprosił Lesznowolę o dodatkowe pieniądze, ewentualnie zaproponował, aby przejęła inwestycję. Radni wybrali tę drugą opcję. Zarezerwowano 70 tys. zł na wykup gruntów pod przebudowę skrzyżowania (pomoc dla województwa mazowieckiego) i dodatkowe 650 tys. zł na wykonanie zadania w przyszłym roku.
Czy gmina zwiększy środki finansowe i sygnalizacja świetlna wreszcie powstanie? Radny Marcin Kania, jest przekonany, że tak i wreszcie budowa będzie mogła się rozpocząć. Miejmy nadzieję, że tak się stanie i mieszkańcy odetchną z ulgą. W kwietniu na przejściu dla pieszych przy Szkolnej doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła kobieta.

AB

2 KOMENTARZE

    • Niestety nie zawsze kierowca zwolni przed fotoradarem. Sygnalizacja świetlna jak najbardziej zrobi swoje. Trzymam kciuki za inwestycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię