Czym jest telewizja internetowa i kiedy warto ją wybrać?

0

Jeśli nie chcesz zdecydować się na kupno telewizora albo nie masz czasu na korzystanie z konwencjonalnej telewizji, być może zdecydujesz się na rozwiązanie alternatywne, czyli telewizję internetową. Sprawdź, czym jest i jak działa telewizja online!

Czym jest telewizja internetowa?

Telewizja internetowa to usługa transmisji telewizyjnej świadczona za pomocą technologii strumieniowej. To rozwiązanie pozwala na oglądanie programów bez połączenia kablowego, naziemnego czy satelitarnego. Telewizja internetowa może być dostarczana na stronie internetowej stacjonarnej stacji telewizyjnej bądź za pośrednictwem zewnętrznych serwisów posiadających licencję na transmisję sygnału. Telewizja internetowa obejmuje również stacje przesyłające programy wideo, działające tylko w Internecie. We wszystkich podanych przypadkach telewizor nie jest potrzebny – transmisję możesz oglądać na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie.

Telewizja internetowa to świetne rozwiązanie dla tych, którzy oglądają transmisję tylko okazjonalnie i zdecydowali nie posiadać telewizora. Mogą zamówić tylko interesujące ich  pakiety tematyczne. Mają również możliwość wykupienia dostępu do oglądania poszczególnych transmisji online, np. meczu ulubionego klubu piłkarskiego.

Stacje, których programy obejrzysz online

W obecnych czasach większość popularnych stacji telewizyjnych posiada swoje internetowe odpowiedniki, dlatego raczej nie musisz martwić się o brak dostępnych treści czy konkretnych stacji.

Co więcej, korzystając z telewizji online, jesteś w stanie wyświetlać te same informacje, które znajdują się w czasie rzeczywistym na ekranie w konwencjonalnej telewizji.

Co jest potrzebne do oglądania telewizji internetowej?

Do oglądania programów telewizyjnych online, potrzebne ci będzie:

  • szybkie i stabilne łącze internetowe. Bez dobrego łącza, musisz liczyć się z „cięciami” oraz niską jakością obrazu. Dlatego chcąc oglądać telewizję internetową, zaopatrz się najpierw w szybką sieć, najlepiej światłowodową. Najistotniejszy parametr, na który należy zwrócić uwagę, to prędkość pobierania. Wartość nie powinna być niższa niż 500Mb/s, a najlepiej, gdyby wynosiła przynajmniej 1Gb/s.
  • jeśli zamierzasz korzystać z dobrodziejstw telewizji internetowej również poza domem, potrzebny ci będzie duży pakiet Internetu mobilnego – mowa o co najmniej 100Gb.

Jak oglądać telewizję online na komputerze i smartfonie?

Kiedy zapewnisz sobie dostęp do odpowiednio szybkiego Internetu, sprawdź, czy posiadasz urządzenie, które zapewni połączenie z telewizją online. Może to być inteligentny telewizor Smart TV, komputer, laptop albo jakiekolwiek urządzenie mobilne z dostępem do sieci. Telewizja internetowa transmitowana jest na stronach internetowych lub poprzez dedykowane aplikacje mobilne przeznaczone na systemy IOS lub Android. Żeby uzyskać dostęp do obejrzenia programów online, trzeba zwykle zarejestrować się na wybranej platformie, następnie opłacić abonament lub wykupić pojedynczą transmisję. Płatności można przeważnie dokonać kartą, przelewem online, blikiem lub SMS-em.

Podczas pobierania aplikacji do oglądania telewizji internetowej należy zawsze zachować ostrożność. Atrakcyjne oprogramowanie często stanowi cel hakerów, dlatego prawdopodobieństwo, że zamiast programu służącego do odbierania transmisji telewizji online zainstalujesz złośliwe oprogramowanie jest dość spore. To właśnie m.in. z tego powodu tak istotne jest posiadanie programu antywirusowego i to nie tylko na komputerze, ale także na urządzeniach mobilnych. Ważne jest też pobieranie programów z zaufanych źródeł.

Poza bezpieczeństwem informatycznym, trzeba również upewnić się, co do rzetelności usługodawcy. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych firm. Decydując się na nieznane platformy, musisz liczyć się z możliwością, że usługa jest świadczona przez oszustów, którzy będą chcieli np. nakłonić Cię do nieświadomej subskrypcji SMS-ów premium lub wysyłania drogich wiadomości. W sieci można też znaleźć strony, które oferują transmisje nielegalnie – bez wiedzy oraz zgody stacji telewizyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię