Czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie?

0

Żyjemy w bardzo niespokojnych czasach. Z tego powodu wiele osób zastanawia się nad wykupem ubezpieczenia na życie. To rozsądne podejście, ponieważ nigdy nie wiemy, co takiego czeka na nas w przyszłości.

 

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Przede wszystkim polisa na życie i dożycie jest rodzajem polisy długoterminowej. Gwarantuje nam ona wypłatę części, a w niektórych przypadkach nawet całości wpłaconych przez nas składek, jeśli przez czas jej obowiązywania nie dojdzie do żadnego nieszczęśliwego zdarzenia.

Z takiego rodzaju zabezpieczenia najczęściej korzystamy, gdy:

  • Chcemy zabezpieczyć naszą rodzinę na wypadek naszej śmierci,
  • Chcemy odzyskać część włożonych środków, jeśli w trakcie trwania polisy nie dojdzie do naszej śmierci.

Jak widać jest to naprawdę komfortowa polisa, tym bardziej, że ustalamy również, ile lat ma ona obowiązywać. Najczęściej jest to wariant 15, 20 lub 30 lat. Im dłuższa polisa, tym więcej wpłaconych środków otrzymamy z powrotem, jeżeli w trakcie jej obowiązywania nie dojdzie do naszej śmierci.

Co więcej, elastyczna jest również sama składka. Nie musimy jej bowiem płacić co miesiąc. Możemy zdecydować się równie dobrze na wariant kwartalny, półroczny lub roczny. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o tym rodzaju ubezpieczenia, to ubezpieczenie na życie i dożycie (sprawdź na www.ubezpieczeniaonline.pl).

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu na życie i dożycie

Nie bez przyczyny mówi się, że polisa na życie i dożycie jest przeznaczona dla osób, które skrupulatnie planują swoją przyszłość. Gdy się nad tym zastanowić, faktycznie słabych punktów tej polisy jest niewiele. Co prawda musimy opłacać składki, jednak jeżeli nie przytrafi się nam nieszczęśliwy wypadek, to w dużej mierze zostaną nam one zwrócone (w przypadku polisy na 30 lat najczęściej otrzymamy całość naszych wpłat!). Natomiast w przypadku naszej śmierci nasi najbliżsi otrzymają pomoc finansową.

Przy okazji warto wspomnieć o jednej ważnej rzeczy. Ubezpieczenie na życie i dożycie jest całkowicie wolne od podatku. Oznacza to, że tak zwany podatek Belki go nie obejmuje. W efekcie otrzymamy pełną kwotę.

Wesprzyj swoją emeryturę

Niektóre osoby traktują polisę na życie i dożycie jako swego rodzaju wariant emerytalny. Podchodzą do tego tematu w następujący sposób – jeżeli w po wygaśnięciu terminu polisy dalej będą cieszyć się życiem, to zwrot pieniędzy, który otrzymają będzie ich cennym dodatkiem do emerytury. Będą mieli również środki, z których będą mogli wesprzeć dzieci czy wnuki. To często również dodatkowe fundusze na podróże, a czasem sanatoria czy lekarstwa. Jeżeli jesteśmy rozsądni i dobrze planujemy swoje wydatki, to skorzystanie z takiej polisy oferuje wiele benefitów. W zasadzie nawet w najgorszym przypadku skorzystają nasi najbliżsi, co również jest w takiej sytuacji bardzo cenne.

Wiele osób decyduje się również na ubezpieczenie grupowe. Informacje na jego temat znajdziesz tutaj:https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/grupowe-ubezpieczenie-na-zycie-wady-i-zalety/249.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię