Czytanie „Przedwiośnia” na kolejce

0

PIASECZNO W sobotę 8 września piaseczyńska biblioteka kolejny raz włączy się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, która tym razem zostanie zorganizowana przy współpracy z kolejką wąskotorową


Organizowane od sześciu lat wydarzenie ma na celu promocję czytelnictwa. Jest też okazją do przypomnienia bądź zapoznania Polaków z klasykami narodowej literatury. Tym razem podczas akcji czytane będą fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Nie jest to lektura przypadkowa, bowiem znajdują się w niej przemyślenia na temat pierwszych lat niepodległości Polski. Opowiada też o chęci odbudowy państwa, co wpisuje się w tegoroczne uroczystości stulecia odzyskania niepodległości.
W tym roku Narodowe Czytanie w Piasecznie odbędzie się w sobotę 8 września o godz. 14.30 na terenie kolejki wąskotorowej przy ul. Sienkiewicza 14. Po części oficjalnej wszyscy goście wsiądą do pociągu, by podczas podróży rozkoszować się lekturą „Przedwiośnia” . Trasa przejazdu zakończy się w Złotokłosie, gdzie w filii biblioteki będzie można zobaczyć fragment filmu na podstawie powieści. Będzie też okazja do obejrzenia wystawy skanów rękopisów „Przedwiośnia” . Bilety na pociąg w cenie 10 zł dostępne będą w kasie przed odjazdem oraz na stronie internetowej piaseczyńskiej wąskotorówki.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię