Daję się ponieść nicości

0

PIASECZNO Patryk Krendzelak jest 21-letnim mieszkańcem Piaseczna, który już od małego przejawiał zamiłowanie do plastyki. Obecnie tworzy przede wszystkim oryginalne obrazy przedstawiające postaci kobiece

Wystawę jego prac „Obrazy z przypadku” w kawiarami Fryderyk w Przystanku Kultura oglądać można do 20 listopada.
– W mojej twórczości, tak jak w życiu, cenię przypadek, dzięki niemu powstaje dużo pozytywnych i zaskakujących rzeczy, dlatego też większość moich prac z przypadkiem się wiąże – mówi Patryk Krendzelak. – Zaczynam od pustej kartki i pustej głowy, daję się pochłonąć nicości by za pomocą mojej ręki wyraziła się przy pomocy linii lub plam. Następnie w tym co powstało staram się dojrzeć coś oczami wyobraźni i wydobyć używając do tego różnych technik, ciągle je mieszając i eksperymentując.
W trakcie wernisażu artysta podkreślił również, że jak najbardziej dopuszcza możliwość swobodnej interpretacji swoich dzieł. Na tych samych obrazach ludzie potrafią dostrzec naprawdę różne rzeczy – od postaci Batmana do Muminka czy od koziej głowy po… żeńskie organy płciowe.
– Dziwnym trafem zazwyczaj pierwsze, co zobaczę to piersi, więc z malunków wychodzą głównie kobiece zdeformowane postacie – przyznaje Patryk Krendzelak. – Zamiłowania do mrocznej tematyki nie potrafię wyjaśnić, po prostu już tak mam, to mi się podoba.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię