Dała gaz do dechy i przejechała po psie

21

LESZNOWOLA Wczoraj na ulicy Fabrycznej w Łoziskach pani Katarzyna zatrzymała auto chcąc zwrócić uwagę prowadzącej kobiecie, że jedzie zbyt szybko. Ta ruszyła i przejechała jej czteroletniego psa

Katarzyna Wielemborek Filipuk wyszła na spacer z dwoma psami. Jak podkreśla, samochody jeżdżące ulicą Fabryczną bardzo często przekraczają dopuszczalną prędkość.
Często je zatrzymuję z prośbą o zwolnienie, bo przecież z ulicy korzystają także dzieci i zwierzęta – mówi kobieta. – Tak było i tym razem. Małym granatowym autem (niestety nie pamiętam marki) jechała z bardzo dużą prędkością pani. Stanęłam na środku drogi, zatrzymałam ją i zwróciłam uwagę na ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Pani coś odburknęła i ruszyła. Mój pies był akurat przy jej kole, a ona nacisnęła gaz do dechy i po nim przejechała.
Katarzyna Wielemborek Filipiuk nie jest pewna czy kierująca pojazdem zrobiła to celowo. Trudno jej jednak uwierzyć, że można przejechać po ważącym 13 kg buldogu francuskim nie zdając sobie z tego sprawy.
Ona nie tylko się nie zatrzymała, ale wręcz przyspieszyła – relacjonuje mieszkanka Łozisk. – Ranny pies został zabrany do weterynarza, ale niestety nie udało się go uratować. Przyczyną śmierci był najprawdopodobniej rozległy krwotok wewnętrzny.
Sprawa została zgłoszona telefonicznie na policję. Wkrótce pani Katarzyna ma złożyć pisemne zawiadomienie. W odnalezienie sprawczyni zdarzenia zaangażowali się również okoliczni mieszkańcy. Być może pomocna okaże się być analiza nagrania z monitoringu u sąsiadów.

Czy będą kolejne ofiary?

– Od kilku miesięcy prosimy władze gminy Lesznowola o interwencję w Łoziskach – mówi Katarzyna Wielemborek Filipuk. – Prosiliśmy też policję i wysłaliśmy kilkanaście filmików dokumentujących co dzieje się na tej drodze.
Mimo, że nie jest dopuszczony ruch ciężarówek, na Fabrycznej często można je spotkać. Mimo nierównej nawierzchni, jak twierdzi mieszkanka auta mkną ulicą z prędkością dochodzącą do 100 km/h.
– Policja postawiła tu patrol i nie zauważyła niczego niepokojącego, ale było to w trakcie największego lockdownu, kiedy akurat ruch był mocno ograniczony – mówi mieszkanka i
apeluje o podwyższenia bezpieczeństwa drodze.
Może jak policja postawi tu na tydzień radiowóz i rozda z 50 mandatów, to sytuacja się poprawi – ma nadzieję kobieta. – Zginął pies i moja rodzina bardzo to przeżywa, ale następne może być czyjeś dziecko.

Sprawdzą aktualne warunki na drodze

Do sprawy odniósł się wicewójt Lesznowoli Marcin Kania.
Każde zgłoszenie dotyczące przekraczania prędkości czy tonażu przekazywałem natychmiast ze stosownym wnioskiem do Komendanta Komendy Powiatowej w Piasecznie, Naczelnika Wydziału Drogowego czy komendanta komisariatu w Lesznowoli – mówi Marcin Kania.
W kwietniu dzielnicowy mł. asp. Grzegorz Kupisz zwracał uwagę kierowcom firmy transportowej, by poruszali się po ulicy z odpowiednią prędkością. Kontrole ruchu odbyły się w także w maju.
Prowadziliśmy je zarówno za pomocą radiowozów oznakowanych, jak i z wykorzystaniem wideorejestratora radiowozu nieoznakowanego – mówi asp. szt. Maciej Piotrowski, Zastępca Naczelnika wydziału ruchu drogowego. – Średnia prędkości pojazdów osobowych na wskazanym odcinku wynosi od 20 do 25 km/h. Prawdopodobnie jest to spowodowane zainstalowanymi progami zwalniającymi. Policjanci nie odnotowali, by Fabryczną jeździły ciężarówki.
W środę wystąpiłem z ponownym wnioskiem o zwiększenie kontroli prędkości pojazdów poruszających się po tej drodze – dodaje Marcin Kania. – Ma być sprawdzone czy oznakowanie pionowe jest zgodne z zatwierdzoną organizacją ruchu. Została bowiem w tym rejonie powiększona strefa zamieszkania.

Grzegorz Tylec

21 KOMENTARZE

  • Ta gmina to porażka. Dróg lokalnych nie budują, a jezeli już to te co prowadza do radnych. Szemrane konrakty dla pracowników gminy. Ludziom mówią ze nie ma funduszy a w nieruchomościach maja grube miliony. Dlatego ludzie szybko jeżdżą po tym dziadostwie.

    • Nie będą mogli jeździć szybciej z uwagi na spawalnicze. Można wszystko uregulować i będzie bezpiecznie. Ale trzeba zainwestować, a nie sypać od niechcenia żwirem raz na pół roku.

   • Jakieś argumenty za, czy tylko tak rzucasz?
    Z chęcią poznam drogi do radnych i kilka przykładów kontraktów dla urzędników.

    • np. .dzierżawa placu pod przedszkole w Lesznowoli. Drogi do radnych: wystarczy spojrzeć gdzie jest nowa nawierzchnia ,oświetlenie ,chodnik tam mieszka radny albo wójt bądź sołtys. Nawet jeśli jest to droga przez las. Taka prawda. Niestety .

 1. Nie znam dobrze tej ulicy i możliwe że kierowcy jadą szybciej niż dozwolona szybkość ale nie wierzę że jadą 100 km na godzinę. Jak sama zainteresowana pisze że jest nierówna. Pani stanęła na środku i zatrzymała samochód wprowadzając również psy. Ta Pani powinna wiedzieć że to jednak ulica a nie alejka spacerowa i nie powinna bawić się w policjanta.

 2. Jakby jechała 100km/h to by Panią spotkał los tego nieszczęsnego psiaka. Trzeba było spisać numery i zgłosić na policję a nie wskakiwać na środek drogi. Szkoda pieska bo poniekąd zapłacił za błąd swojej pani.

 3. Często przejeżdżam ta ulica by odwiedzić znajomych. Niestety muszę przyznać, ze kierowcy poruszający się ta droga przekraczają prędkość myśle, ze dwukrotnie. Jak dla mnie to wspaniała okolica i osobiście zdarzyło mi się otworzyć wszystkie szyby w samochodzie i toczyć się autem z prędkością 15 km/h a może i mniej delektując się zapachem kukurydzy i trawy z działek obok, gdzie zostałam „strabiona” przez auto które, chciało mnie wyprzedzić. Wg mnie ludziom brakuje chyba wyobraźni i póki nie wydarzy się jeszcze gorszy wypadek z udziałem człowieka to nic się tam nie zmieni. Pamietajmy o dzieciach, które mogą wyskoczyć na ulice, o zwierzętami domowych oraz tych dzikich, których jest jeszcze garstka. Lepiej wyjść z domu 5 minut wcześniej i przejechać wolniej, niż doprowadzić do takiego zdarzenia jakie miało miejsce. To bardzo smutna wiadomość i tragedia dla członków rodziny, bo pies czy kot,to także członek rodziny. Bardzo mi przykro.

  • To prawda. Piękna okolica. Niestety dla tej gminy liczą sie tylko magazyny. Zniszcza wszystko nawet piękny krajobraz, który cieszy mieszkańców. Nigdzie nie widziałem takiej gminy w której magazyny powstają wśród osiedli mieszkalnych. Trzeba to koniecznie zatrzymać. Piękna okolica dla mieszkańców, a nie dla przemysłu!!

 4. Szanowni Państwo zanim się Państwo wypowiedzą proponuję spacer tą drogą, bo nie można nazwać ją ulicą. Niestety pojazdy przemieszczające się tą drogą łamią notorycznie przepisy związane z prędkością jak bezpieczeństwem na drodze. Zachęcam do lektury i proponuję zastanowić się dwa razy zanim cokolwiek się wywnioskuje bo droga nie jest tylko do użytku pojazdów mechanicznych tą i nie tylko tą drogą przemieszczają się ludzie tacy jak Wy!

  Zachęcam do lektury : https://autokult.pl/30012,problem-z-drogami-gruntowymi-nie-wkurzaj-ludzi-swoja-jazda

  • To zależy jeszcze w którym to było miejscu, w strefie zamieszkania czy w polu kukurydzy ? Oczywiście autor artykułu tego nie napisał. Na streetview to w większości droga w szczerym polu, na części jest strefa zamieszkania. Rzetelny artykuł .

 5. Ta gmina to porażka. Dróg likalnych nie budują a jezeli już to te ktore prowadza do radnych. Nepotyzm. Kontrakty dla pracowników gminy. A mieszkańcy jeżdżą po dziurawych drogach . Pieniądze w nieruchomościach maja a kłamią ludzi ze nie ma funduszy . Dlatego ludzie szybko jeżdżą aby to dziadostwo rozperdo….

 6. Oby człowieka nie przejechali bo na takiej drodze to jak na dzikim zachodzie. Winna Gmina. Pewnie jej urzędnicy nie wiedzą gdzie jest Fabryczna bo tam od nich nikt nie mieszka. Moze wiedzą ze to gdzieś gdzie rolnicy tylko ze tam jest już dużo domów , mieszkancow a rolników szybko ubywa.

  • nawet jak człowieka powtraca to i tak tej drogi nie zrobią. taka mentalność. będą oplakowac zniszczone auto , a człowieka do rowu i załatwione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię