Dar łączenia mieszkańców

0

TARCZYN Dziś w Bystrzanowie odbył się piknik rodzinny, podczas którego rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę


Piknik rodzinny poprzedziła msza święta

Imprezę poprzedziła polowa msza święta, odprawiona przy kapliczce Św. Rocha. Po nabożeństwie sołtys Bystrzanowa Waldemar Pekrul powitał wszystkich mieszkańców i zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz, na czele z burmistrz Barbarą Galicz oraz przewodniczącym rady miasta Jackiem Żelazowskim.

Głównym punktem pikniku było rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejszą szarlotkę

Sołtys podziękował także sponsorom, dzięki którym była możliwa organizacja pikniku.
Ważnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą szarlotkę, do którego zgłoszono siedem ciast. Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia najsmaczniejszego wypieku. Po burzliwych obradach przyznano pierwsze trzy miejsca. Zwyciężyła przepyszna szarlotka Krystyny Prus, za nią uplasowały się wypieki Marzeny Mastalerz oraz Janiny Prus.

Burmistrz Barbara Galicz podziękowała sołtysowi i mieszkańcom

– Nie wiem czy pani burmistrz spotkała się w którejkolwiek miejscowości z takim zaangażowaniem mieszkańców – powiedział sołtys Waldemar Pekrul. – Nasza społeczność albo akceptuje moje pomysły, albo je tylko ulepsza. Jest niezwykle aktywna – chwalił sołtys.
– Dziękuję panu sołtysowi za inicjatywę tak pięknej uroczystości jaką jest święto Rocha – powiedziała burmistrz Tarczyna Barbara Galicz. – Jest ono szczególnie ważnym świętem dla mieszkańców Bystrzanowa. Dziś obchodzimy nie tylko święto Rocha, ale i Święto Maryjne. Jest ono świętem dziękczynnym za wszystkie plony rolne. Chcę podziękować sołtysowi, za to, że ma dar łączenia mieszkańców. Dziękuję też wszystkim paniom gospodyniom za wypieki na dzisiejszą uroczystość. Myślę, że pozostałe sołectwa powinny brać przykład z tej społeczności lokalnej, która potrafi oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie spędzić czas.
Pyszne ciasta, przysmaki z grilla, piękna pogoda, wiejska sceneria, a przede wszystkim wspaniałe towarzystwo sprawiały, że czas płynął szybko i żal nam było opuszczać Bystrzanów.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię