Darmowa woda dla pacjentów?

0

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji radna Ewelina Wójcik zawnioskowała o umieszczenie we wszystkich publicznych przychodniach na terenie gminy dystrybutorów wody


Czy pacjenci przychodni przy ul. Fabrycznej będą mogli wkrótce korzystać ze świeżej wody?

Ogólnodostępne dystrybutory wody miałyby stanąć we wszystkich placówkach Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie, a więc oprócz przychodni przy ulicy Fanrycznej, także w publicznych placówkach w Głoskowie, Gołkowie, Złotokłosie i Zalesiu Górnym.

Dystrybutory wody znajdują się w większości przychodni prywatnych, pomyślałam że warto by wstawić je także do placówek publicznych – mówi radna Ewelina Wójcik. – Nasi mieszkańcy to często osoby starsze, które muszą zażyć w przychodni leki, a nie mają ich czym popić. Niektórzy pacjenci źle czują się także np. po oddaniu krwi do badań. Im świeża woda również mogłaby przynieść ulgę.

Do wniosku radnej pozytywnie odniósł się burmistrz Zdzisław Lis. Z kolei sekretarz urzędu gminy Arkadiusz Czapski poprosił o zajęcie stanowiska w tej sprawie dyrektor SZPZLO w Piasecznie Martę Dorociak-Burzę.

Rozmawiałam już o tym z kierownikami przychodni w ośrodkach wiejskich, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły – poinformowała nas dziś Marta Dorociak-Burza.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię