KONSTANCIN-JEZIORNA Burmistrz porozumiał się z firmą przewozową, która obecnie obsługuje konstancińskie linie L i lada dzień podpiszą umowę, aby przejazd nimi były bezpłatne


O bilet w „elkach” nie będą musieli się martwić posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca (KKM), wydawanej przez magistrat.

W ubiegłym tygodniu napisaliśmy, że zapowiadane darmowe „elki” pojawią się w gminie Konstancin-Jeziorna dopiero w czerwcu, a nie w marcu, jak wcześniej zapowiadał burmistrz Kazimierz Jańczuk. Na przeszkodzie stanęły bowiem wyniki lutowego przetargu zorganizowanego przez warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Zgłosił się jeden oferent i to z ceną prawie o połowę wyższą niż oczekiwana. Postępowanie unieważniono, by ogłosić nowe. To oznacza, że posiadacze karty mieszkańca za darmo z nowym przewoźnikiem pojadą prawdopodobnie od czerwca.

Do tego czasu linie L nadal będzie obsługiwał PKS z Grodziska Mazowieckiego. Przy okazji podpisywania z nim aneksu, burmistrz wpadł na pomysł, aby bezpośrednio z firmą autobusową zawrzeć dodatkową umowę, która umożliwi posiadaczom KKM bezpłatną jazdę po gminie. Kazimierz Jańczuk przyznaje, że na ten ruch miał wpływ fakt, że darmowe “elki” zaczęły od 1 marca kursować po sąsiedniej gminie Piaseczno. – Lada dzień podpiszemy z PKS-em umowę – zapewnił nas dziś burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię