Darmowe pożyczki dostępne również w Piasecznie. Na jakich warunkach?

1

O pożyczkach pozabankowych można myśleć wiele, ale czy komukolwiek przyszłoby do głowy, że niektóre z nich są… darmowe? Tymczasem rzeczywiście tak jest – bezpłatne oferty da się znaleźć również w Piasecznie. Sprawdź, na jakich zasadach się ich udziela i czy warto z nich skorzystać.

Darmowa oferta wyróżnikiem firm pożyczkowych

Co jest celem działalności firm pożyczkowych nie tylko w Piasecznie, ale i w całej Polsce? Oczywiście osiąganie jak największego zysku – to zresztą główne zadanie, które przed sobą stawiają wszystkie przedsiębiorstwa bez względu na branżę. Mając to na uwadze, łatwo dojść do wniosku, że same fundamenty darmowych pożyczek kłócą się z tym założeniem, bo przecież za ich udzielenie firmy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia. Rzeczywiście, o ile zobowiązanie zostanie spłacone na czas, nie wiąże się ono dla klienta z żadnymi kosztami, jednak to nie znaczy, że firma nie odnosi korzyści z oferowania takich produktów.

O jakie korzyści chodzi? Przede wszystkim wizerunkowe i promocyjne. Odpłatne oferty pożyczek na raty są standardem, tymczasem możliwość zareklamowania się poprzez darmowe produkty pozwala przedsiębiorstwu na wyróżnienie się spośród konkurencji. Jednocześnie warunki bezpłatnych pożyczek są tak skonstruowane, że w praktyce niewiele osób decyduje się na ich zaciągnięcie. Przyjrzyjmy  się zatem bliżej zasadom, na jakich udzielane są darmowe pożyczki.

Dla kogo darmowa pożyczka

Pierwsze kryterium przyznawania bezpłatnego zadłużenia dotyczy tego, czy dana osoba już wcześniej zaciągała pożyczkę w danej firmie – również odpłatną, objętą prowizją i odsetkami. Jeśli tak, skorzystanie z darmowego produktu nie będzie możliwe – trzeba udać się do innej firmy w Piasecznie, która ma go w swojej ofercie. Bezpłatne pożyczki są bowiem proponowane wyłącznie nowym klientom, a nie komuś, kto po raz kolejny decyduje się na usługi danej firmy.

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Przede wszystkim o tym, że darmowe chwilówki są objęte niskimi limitami kwotowymi. To oznacza, że decydując się na nie, można liczyć na kwoty maksymalnie 2000-3000 zł, co nie pozwala na sfinansowanie nieco bardziej kosztownych przedsięwzięć i inwestycji w rodzaju remontu, kupna auta czy zapłacenia za operację. Takie sumy wystarczą tylko na małe wydatki albo załatanie dziury w budżecie domowym.

Krótki termin spłaty i opłata za jego wydłużenie

Inna bardzo ważna kwestia dotyczy terminu spłaty. Standardowe produkty ratalne czy tym bardziej kredyty gotówkowe można spłacać nawet przez kilka miesięcy, tymczasem zadłużenie z tytułu darmowej pożyczki należy zwrócić w ciągu zaledwie 30-60 dni. Czy ktokolwiek, kto rozważa zadłużenie się, rzeczywiście ma możliwość oddania należności w tak krótkim czasie? Cóż, trudno mieć podobne przypuszczenia.

Krótki termin spłaty to jedno – równie istotne są konsekwencje opóźnionej płatności. Wystarczy bowiem zaledwie jeden dzień zwłoki, aby firma – zgodnie z warunkami zawartymi w umowie – miała prawo do pobrania opłaty za wydłużenie czasu spłaty. Kwoty żądane z tego tytułu przez przedsiębiorstwo mogą być wysokie, dlatego przed podpisaniem umowy warto dokładnie sprawdzić, o jakich wartościach mowa.

Podsumowując, choć pozornie darmowe pożyczki mogą się wydawać bardzo atrakcyjne – w końcu udziela się ich bez prowizji i odsetek – w praktyce ich warunki są na tyle rygorystyczne i nieatrakcyjne, że mało kto się na nie decyduje. Warto z nich skorzystać właściwie wyłącznie, gdy planowane zadłużenie jest niewielkie i ma się pewność jego spłaty w bardzo krótkim czasie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię