Dbamy o Mercedesa. O czym trzeba pamiętać?

0

Bez gwiazdy nie ma jazdy – jak mówi popularne powiedzenie. Mercedesy to samochody, które od zawsze wyróżniały się luksusem, świetnymi osiągami oraz jakością wykończenia. Nie inaczej jest dzisiaj. Niemiecki gigant to wciąż jeden z liderów segmentu premium. O taki samochód należy odpowiednio zadbać.

 

Najpierw wybierz odpowiedniego Mercedesa

Był taki moment, kiedy Mercedes był nazywany „dziadkowozem”. Ze względu na swoją stonowaną, elegancką linię był wybierany przede wszystkim przez bardziej doświadczonych i statecznych kierowców. Te czasy jednak już dawno minęły i dziś Mercedes jest samochodem dla każdego. Bezwzględne warunki rynku wymogły na koncernie dopasowanie się do szerokiego grona klientów oraz konkurencji.

Jeśli zatem poszukujesz auta premium, możesz wybierać spośród całej gamy niemieckiego giganta. Może to być miejski kompakt, może to być sedan, limuzyna, SUV, van albo auto terenowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, ci, którzy szukają sportowej nuty, mogą zdecydować się na model AMG. Usportowione auta występują niemal w każdym segmencie.

Mercedesy wymagają najlepszej opieki

Samochody klasy premium potrzebują, aby o nie dbać również na podobnym poziomie. Ważne jest odpowiednie podejście tak do elementów zewnętrznych, jak i do mechaniki. Kiedy kupujemy nowy samochód, za bardzo nie przejmujemy się tym, co pod maską, a bardziej myślimy o tym, aby zabezpieczyć jego wygląd. W tym celu warto udać się do profesjonalnego studia autodetailingu, gdzie wybierzemy odpowiednią ochronę. Do miasta można spokojnie zdecydować się na powłokę ceramiczną, która chroni przed drobnymi rysami. Jednak gdy jeździmy w dłuższe trasy lub przemieszczamy się w bardziej terenowych warunkach, wtedy lepiej postawić na folię ochronną, której niestraszne żadne ostre kamienie, gałęzie czy ostrza wandali.

Przychodzi jednak taki moment, kiedy musimy zadbać również o serce samochodu, czyli silnik. A także o inne podzespoły mechaniczne. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się wykwalifikowany serwis mercedesa. Takim może się pochwalić warszawska Autoreduta, która otrzymała miano autoryzowanego – daje to pewność najwyższej jakości usług, części oraz pracy wykonanej zgodnie z wytycznymi producenta. Regularne serwisowanie Mercedesa, wymiana płynów eksploatacyjnych oraz innych ważnych podzespołów pozwoli cieszyć się autem przez długie lata.