PIASECZNO Przedstawiciele partnerskiej, chińskiej gminy Huanggang odwiedzili Piaseczno. Przyjechali 29 lipca i spędzili cały dzień na podziwianiu różnych zakątków powiatu piaseczyńskiego.


Goście byli częścią większej delegacji z prowincji Hubei. Przyjechali do Warszawy na spotkania z przedstawicielami środowisk naukowych, związanych z wymianą doświadczeń w zakresie zarządzania i nowych technologii.

Odwiedzili Piaseczno, zwiedzili najpiękniejsze miejsca

W sobotę 29 lipca sześcioosobowa grupa z naszej siostrzanej gminy, na czele której stał Zhao Bin, dyrektor departamentu organizacyjnego, spotkała się z wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalak, przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Obłozą oraz grupą radnych. Goście zwiedzili najciekawsze zakątki powiatu piaseczyńskiego i obejrzeli prezentację gminy Piaseczno przedstawioną podczas spotkania w urzędzie miasta.

Klub Sportowy Grawitacja wyjedzie do Chin

Wizyta była też okazją do spotkania z przedstawicielami Klubu Sportowego Grawitacja, którego 16-osobowa reprezentacja przy współpracy z Biurem Promocji i Informacji gminy Piaseczno, wyjeżdża na początku września do Chin, gdzie trenować będzie wspólnie z tamtejszą młodzieżą. Nasi znakomici tancerze przygotowują też występ, który zaprezentują mieszkańcom Huanggang podczas specjalnie przygotowywanej gali. W składzie chińskiej delegacji obecna była Zhang Liping – wiceszefowa wydziału ds. współpracy międzynarodowej, która odpowiedzialna jest za przygotowanie wizyty naszej młodzieży, dlatego podczas spotkania omówić można było też techniczne aspekty tej sportowej wymiany.

Dyrektor Zhao Bin z wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalak

Kilka słów o gminie Huanggang

Huanggang to ośmiomilionowa gmina w prowincji Hubei, położona pomiędzy rzeką Jangcy a górami Dabie. Powierzchnia gminy zbliżona jest do powierzchni województwa mazowieckiego, a trzy główne miasta przekraczają milion mieszkańców. Znajduje się zaledwie godzinę drogi autostradą od Wuhan – stolicy prowincji i piątego co do wielkości miasta w Chinach. Gmina jest niezwykle malownicza, oprócz gór i największej chińskiej rzeki znajdują się tam liczne plantacje herbaty czy bawełny. Dostęp do Jangcy powoduje, że gmina jest również silnym ośrodkiem przemysłowym. Mimo, że oddalona ponad 1000 km od Szanghaju, to dzięki szybkiej kolei, która przebiega przez gminę, podróż do największej chińskiej metropolii drogą lądową zajmuje nie więcej niż 4 godziny.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię