Dezodoryzacja pomieszczeń

0

Dezodoryzacja to po prostu używanie niepożądanego zapachu. Większość z nas wykonuje dezodoryzację codziennie, nawet się nad tym nie zastanawiając – na przykład używając antyperspirantu, kostki toaletowej czy nawet niektórych przypraw podczas gotowania.

Profesjonalna dezodoryzacja obiektów mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej

Na poziomie cząsteczkowym dezodoryzacja – nawet ta wykonywana codziennie w łazience – jest wbrew pozorom dość skomplikowaną operacją. Polega ona często nie tyle na maskowaniu zapachu, co wręcz na usuwaniu jego źródła, oczywiście w oparciu o skomplikowane reakcje chemiczne. Na przykład z procesów hamujących mikrobiologiczną degradację białek korzystają niektóre antyperspiranty, które w ten sposób spowalniają powstawanie przykrego zapachu powodowanego przez obecność bakterii pod pachami. Niektóre filtry pochłaniają zapachy w oparciu o zjawiska absorpcji oraz adsorpcji. Z kolei popularne stalowe mydło, często używane w kuchni, przyśpiesza utlenianie nieprzyjemnie pachnących cząsteczek, tym samym powodując ich rozpad i zniknięcie niechcianej woni z rąk.

W oparciu o podobne zjawisko, czyli utleniania, a w konsekwencji rozbijania cząsteczek substancji, której zapachu chcemy się pozbyć, działa ozonowanie. Metoda ta rzeczywiście niszczy źródło nieprzyjemnego zapachu, a nie skupia się wyłącznie na maskowaniu odoru.

W praktyce dezodoryzacja poprzez profesjonalne ozonowanie jest najczęściej stosowana między innymi w następujących sytuacjach:

  • Usuwanie poremontowego zapachu materiałów budowlanych oraz chemii budowlanej.
  • Usuwanie zapachów odzwierzęcych – z domu, mieszkania, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • Usuwanie odoru dymu papierosowego z domu, mieszkania czy dowolnego lokalu użyteczności publicznej.
  • Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze.
  • Usuwanie zapachu stęchlizny po zalaniu albo powodzi.
  • Usuwanie odoru fermentacji oraz kwasu masłowego.
  • Usuwanie woni odchodów oraz rozkładu organicznego – na przykład ze strychu lub poddasza, zajmowanego przez wiele lat przez gołębie lub nietoperze.
  • Usuwanie woni rozkładu resztek organicznych.

Dezodoryzacja poprzez ozonowanie – dodatkowe zalety

Nietrudno zauważyć, że większość wyżej przedstawionych sytuacji może od nas wymagać nie tylko przeprowadzenia zabiegu dezodoryzacji, lecz także dezynfekcji obiektu lub pomieszczenia. Źródłem nieprzyjemnych zapachów są bardzo często szkodliwe substancje oraz chorobotwórcze drobnoustroje. Samo usunięcie dokuczliwej woni będzie w tym przypadku niewystarczające, ponieważ konieczne jest bardziej zdecydowane działanie, takie jak chociażby dezynfekcja ozonem. Tym samym dezodoryzacja Warszawa poprzez ozonowanie niesie za sobą dodatkową korzyść w postaci dezynfekcji.

Dlatego jeżeli chcemy usunąć niechciany zapach z pomieszczenia, domu lub mieszkania i zależy nam na jednoczesnym pozbyciu się szkodliwych mikroorganizmów, ozonem wydaje się być optymalnym wyborem. Jest to sposób szybki, skuteczny i przede wszystkim niedrogi. Warto jedynie pamiętać, aby zlecić przeprowadzenie tej operacji profesjonalistom. W przeciwnym wypadku ostateczne efekty mogą być nie tyle niesatysfakcjonujące, co po prostu krótkotrwałe.

Uwaga konkurs!

Zgłoś swoje miejsce pracy do konkursu #BezpieczneBiuro z PSG Polska – wygraj 3 miesiące bezpłatnej dezynfekcji biura oraz 500 złotych na karcie podarunkowej Allegro. Akcja trwa do 10 października 2020 roku. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie Profesjonalneozonowanie.pl w zakładce „Aktualności”. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię