Dezynfekują przystanki autobusowe

4

PIASECZNO Gmina Piaseczno podejmuje kolejne kroki w walce z koronawirusem, zlecając jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Piasecznie, Jazgarzewie, Bobrowcu, Chojnowie i Złotokłosie dezynfekcję przystanków autobusowych

Dezynfekcji podlegają wiaty przystankowe, ławki, kosze, słupki przystankowe oraz okoliczny teren w przypadku gdy jest utwardzony. W widocznych miejscach pojawiają się afisze z informacją o przeprowadzonej akcji.

Zwracamy szczególna uwagę, żeby nie siadać na ławce, jeśli nadal jest wilgotna, ponieważ można uszkodzić ubranieapeluje urząd miasta. – W obecnych warunkach pogodowych powierzchnia może schnąć nawet do 20 minut po dezynfekcji.

Akcja przeprowadzana jest sprawnie i z pewnością będziemy ją powtarzać – zapowiada wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE:  Pożar w domu jednorodzinnym. Uwaga na utrudnienia w ruchu

AB/źródło i fot.piaseczno.eu

4 KOMENTARZE

  1. Akcja słuszna, ale w celu zwiększenia jej skuteczności należałoby w ślad za strażakami wysłać patrole straży miejskiej. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że płyn dezynfekujący może być zlizywany ze spryskanych powierzchni przez niektórych obywateli, zwanych potocznie żulami, dynksiarzami itp. Więc najpierw strażacy powinni spryskiwać, a następnie strażnicy pilnować, aż wyschnie.

  2. A czy w urzędach, jednostkach oświatowych, jest przeprowadzane ozonowanie pomieszczeń? Pomimo, że uczniowie mają zajęcia zdalne, to administracja oświatowa pracuje, urzędy też. Pracownicy w systemie wymiennym pracują. w innych miastach, gminach jest stosowane ozonowanie. W sytuacji tak ogromnego zagrożenia powinno to też zostać stosowane w naszej gminie. Z tego co mi wiadomo sklepy na terenie / nie wiem czy wszystkie/ naszego powiatu, również przeprowadzają ozonowanie pomieszczeń.

  3. Serdecznie zapraszamy gminy z Powiatu Piaseczyńskiego do korzystania z naszych usług ozonowania tak jak robi to Gmina Konstancin-Jeziorna.
    Franqars Konstancin tel 607205013, 736149149

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię