POWIAT W Kolonii Artystycznej w Zalesiu Dolnym odbyła się uroczysta gala Diamenty Forbesa 2017. Zaproszeni zostali na nią przedstawiciele 15 najprężniej rozwijających się firm z powiatu piaseczyńskiego, którzy zostali wyróżnieni przez miesięcznik Forbes prestiżową nagrodą


Imprezę poprowadziła Joanna Morawska, redaktor naczelna portalu bizneszklasa.pl, która – po krótkim powitaniu – oddała głos Krzysztofowi Urbańskiemu, redaktorowi miesięcznika Forbes.
– Nasz ranking przygotowujemy naprawdę solidnie – powiedział Krzysztof Urbański. – Opieramy się na sprawdzonych danych z KRS’u, dzięki czemu w 99,9 procentach zestawienie to odpowiada rzeczywistości.


Wśród wyróżnionych firm najwyżej w rankingu znalazły się (w grupie przychodów od 50 do 250 milionów złotych):
Chodzeń Spółka Jawna, Longwin Air+Ocean Poland Sp. Z O.O. i Dacpol Sp. Z O. O. (wszystkie z Piaseczna), a w grupie przychodów od 5 do 50 milionów złotych: Kubara Lamina SA, Uni Pack Maciejko Spółka Jawna, NCAB Group Polska Sp. Z O.O. (wszystkie z Piaseczna), CFI World SA (Bobrowiec), Elesa+Ganter Polska Sp. Z O.O. (Stara Iwiczna), Assecuro Sp. Z O.O. (Łazy), Wine 4 you Sp. Z O.O. (Piaseczno), Mefa Polska Sp. Z O.O. (Stara Iwiczna), ASG PL Sp. Z O.O. (Wólka Kosowska), Hal Sp. Z O.O. (Baniocha), Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna W G Ł Radcy Spółka Jawna (Gołków) i Seyko Sp. Z O.O. (Wólka Kosowska).


– Chciałbym zwrócić państwa uwagę na te firmy, które pojawiają się w naszym rankingu po raz kolejny (wspomniano tu Dacpol, Hal i W G Ł Radcy – przyp. Red.) – zaznaczył redaktor Urbański. – To są naprawdę najbardziej diamentowe diamenty, bo żeby się w nim znaleźć firma musi przez kolejne trzy lata, rok po roku, osiągać 15-procentowy wzrost. Szczególnie gratuluję właśnie tym przedsiębiorstwom.

Pamiątkowe dyplomy przedstawicielom wyróżnionych firm wręczył wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.
– Większość gmin chwali się tym jakie ma ulgi podatkowe – powiedział Daniel Putkiewicz. – My ulg nie mamy, natomiast staramy się, razem z powiatem, dorównać przede wszystkim infrastrukturą i tym żebyście mieli państwo warunki do pracy. W tym momencie realizujemy kilka inwestycji, czeka nas spory skok, ale najpierw jednak utrudnienia. Mam nadzieję, że to właśnie tymi inwestycjami będziemy silni oraz promocją, bo wspólnie z Warszawą planujemy kilka programów po to by wypromować nasze ośrodki biznesu i obszary aktywności gospodarczej. Chcemy żebyście mieli państwo wspólną promocję zapewnioną przez samorząd.

W trakcie spotkania poruszane były również kwestie związane ze wsparciem dla rodzin osób z chorobą Alzheimera (swoją książkę „Usypiając ojca” prezentowała Gloria Hide), a radna gminy i jednocześnie właścicielka firmy KP System Lesznowola Katarzyna Przemyska opowiedziała o nowych rozwiązaniach wspierających biznes i szkolnictwo.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię