PIASECZNO W piątek, 19 maja na rynku w Piasecznie odbył się specjalny koncert charytatywny. Na rzecz chorych dzieci wystąpili tego wieczoru mieszkańcy Piaseczna, Łysa Góra, Projekt Retro i Michał Rudaś. Ostatecznie na szczytny cel zebrano kwotę 15 tysięcy 710 złotych i 14 groszy.


Pieniądze zbierano z przeznaczeniem na kosztowną rehabilitację dwuletniej Basi Łubińskiej, która urodziła się ze złożoną wadą serca, dysmorfią twarzy, a jej lewa stopa była ustawiona pod kątem prostym do środka. Drugim potrzebującym był z kolei urodzony 24 grudnia 2012 roku Artur Czuba, u którego stwierdzono, między innymi, niedomykalność zastawki trójdzielnej, niedoczynność tarczycy, wnętrostwo oraz chorobę Hirschsprunga (tzn. brak unerwienia części jelita grubego). Na szczęście znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy gotowi byli bezinteresownie pomóc im i ich rodzinom w trudnej sytuacji.

Zjednoczeni we wspólnym celu

Imprezę zorganizowali wspólnie matki potrzebujących (Małgorzata Czuba, Kasia Łubińska), Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Kultury w Piasecznie. Tego dnia na rynku stanęły liczne stoiska z przedmiotami od darczyńców, przygotowano atrakcje dla dzieci i nie zabrakło stoisk gastronomicznych i słodkości.
Na początku na scenie zaprezentowała się ósemka, w większości młodych, solistów (Sylwia Ta Tri, Lena Lipiecka, Anna Kandyba, Antonina Peak, Katarzyna Pułkownik, Adrian Zduńczyk, Natalia Zaremba i niżej podpisany), z których każdy zaśpiewał po jednej piosence.
Nie zabrakło zarówno autorskich kompozycji, jak i tak znanych przebojów jak choćby „Sweet Child of Mine” z repertuaru grupy Guns N’ Roses w wykonaniu Katarzyny Pułkownik.

Łysa Góra i Projekt Retro

Następnie scenę opanowała Łysa Góra – związany z Piasecznem zespół, który wykonuje pełną energii mieszkankę muzyki rockowej z folkową. Na zakończenie zagrali wspólnie Michał Rudaś, jeden z czołowych polskich wokalistów (którego sercu najbliższe są muzyczne klimaty z dalekiego wschodu) i Projekt Retro z wokalistą Kasią Maciejczyk, która powróciła na scenę po dłuższej przerwie.
– Kasia Łubińska, mama Basi, to moja koleżanka – mówi Kasia Maciejczyk. – Poprosiła mnie o to czy mogłabym zaśpiewać na takim koncercie, który dopiero zaczynała organizować. Ucieszyłam się, że pomyślała właśnie o mnie i mogłam połączyć przysłowiowe „przyjemne z pożytecznym”. Imprezę uważam za bardzo udaną. Przyszło dużo osób, którzy chętnie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Pogoda na pewno również nie była bez znaczenia. Ja sama bawiłam się świetnie.
Szczególnie udanie wypadł tego wieczoru duet Kasi Maciejczyk z Michałem Rudasiem, który również został zaproszony do wzięcia udziału w imprezie przez Katarzynę Łubińską.
– Pomyśleliśmy, że jest to idealna okazja aby zaśpiewać coś razem, bo znamy się od około 18 lat – zdradza Kasia Maciejczyk. – Poznaliśmy się w liceum i potem spotykaliśmy się w ośrodku kultury gdzie uczyliśmy się śpiewu u Beaty Kossowskiej. Zaprzyjaźniliśmy się i ta nasza przyjaźń trwa do dziś. Nie mogliśmy sobie więc odmówić przyjemności zaśpiewania razem i to jeszcze w naszym Piasecznie.
Wszyscy artyści otrzymali od organizatorów podziękowania w formie dyplomów.

Wciąż można pomóc

Oprócz możliwości wrzucenia pieniędzy do puszek w trakcie koncertu licytowane były również ciekawe przedmioty – jak np. piłka i koszulka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa. Nad przebiegiem całości imprezy czuwał zaś prowadzący Artur Brzychcy.
– Było serdecznie i rodzinnie. Byli z nami bliscy, przyjaciele, znajomi i niezawodni mieszkańcy Piaseczna i okolic – mówi Małgorzata Czuba, mama Artura. – Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, którzy otworzyli swoje serca i okazali ogromną wrażliwość na problemy naszych dzieci, zebraliśmy 15710,14 zł na ich rehabilitację i leczenie. Środki zostały wpłacone na subkonta dzieci w Fundacji Zdążyć z Pomocą. Nie byłoby tego koncertu gdyby nie współudział w jego organizacji instytucji, firm, wolontariuszy i osób prywatnych.

Dzieciom nadal można pomóc wpłacając zadeklarowaną kwotę na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Konta dzieci 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 w tytule: 25818 Czuba Artur darowizna na pomoc i ochronę zdrowia oraz w tytule: 28478 Łubińska Barbara darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Patronat honorowy nad imprezą objęli burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis i starosta piaseczyński Wojciech Ołdakowski, a patronat medialny m.in. Kurier Południowy

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię