Dla Niepodległej pobiegniemy i zaśpiewamy

1

GÓRA KALWARIA W najbliższą niedzielę finał gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowy jubileusz i wyjątkowe atrakcje: koncert hiphopowców, bieg na 10 km oraz pokaz wojskowych pojazdów.

– Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, a jednocześnie setnej rocznicy odrodzenia się naszej ojczyzny. Wiele zorganizowaliśmy w tym roku wydarzeń, podczas których mówiliśmy o 100-leciu odzyskania wolności. Jednak program niedzielnej uroczystości w Górze Kalwarii jest szczególny. Ten dzień z pewnością zapisze się mieszkańcom w pamięci – mówi burmistrz Dariusz Zieliński.
Początek o 9.30 – o tej godzinie pod halą sportową przy ul. Białka rozpoczną się Biegi Niepodległościowe. To już 26. edycja zawodów. Ale po raz pierwszy bieg główny (nie ma już wolnych miejsc) odbędzie się na dystansie 10 kilometrów. Co więcej, jego uczestnicy wystartują o symbolicznej godzinie 11.11, podobnie jak biegacze w 99 innych miejscowościach. Gmina Góra Kalwaria przystąpiła bowiem do akcji „100 biegów na 100-lecie”. Regulamin zawodów – na www.osirgorakalwaria.pl.
O 13.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza święta. Po niej nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a o 15.00 rozpocznie się koncert na rynku, na którym tradycyjnie zapłonie Ognisko Niepodległe. Najpierw zaśpiewają laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Trzy kwadranse później na scenie pojawią się raperzy. Młodzi mieszkańcy gminy wykonają utwory z płyty „Sto” (której powstanie sfinansował samorząd), odbędzie się też premiera teledysku do kompozycji hiphopowców zatytułowanej „Dzieci Powstania”. Po występach – darmowa grochówka.
To jednak nie koniec atrakcji. Od 10.00 przy rynku będzie można oglądać wojskowe pojazdy, które o 14.45 przeparadują.

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga, 11 listopada w Górze Kalwarii, w związku z Biegami Niepodległościowymi, niemożliwy będzie dojazd w pobliże kościoła parafialnego od 9.00 do 12.40. W tych godzinach zamknięte będą ulice: ks. Sajny, por. Białka, odnoga ul. Dominikańskiej, 3 Maja, Ratuszowa, odcinek ul. Piłsudskiego (między Ratuszową a ks. Sajny) oraz Lipkowska. Prosimy o parkowanie samochodów przy ulicach Wierzbowskiego i Strażackiej, przy odcinku ul. Piłsudskiego między Dominikańską a Ratuszową oraz po zachodniej stronie ul. Dominikańskiej. Wyjazd aut, które zostaną zaparkowane pod kościołem parafialnym przed mszą św. o 8.30, oczywiście będzie możliwy. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

1 KOMENTARZ

  1. W najbliższą niedzielę finał gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowy jubileusz i wyjątkowe atrakcje:… o będzie burmistrz, burmistrz-elekt, radni, radni-elekcjij może bylli radni.
    TYle atrakcji…. w jednym miejscu.. Warto tam być.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię