Dlaczego modernizacja skrzyżowania na DW722 w Zalesiu Dolnym nie była realizowana w wakacje?

10

PIASECZNO Dlaczego modernizacja skrzyżowania na drodze wojewódzkiej nr 722 nie była realizowana w wakacje? Burmistrz w filmie udzielił odpowiedzi, na pojawiające się pytania dotyczące modernizacji DW722 (aleja Polskiego Państwa Podziemnego) z aleją Kasztanów i aleją 3 Maja w Zalesiu Dolnym.

Z pewnością wszystkich cieszy wiadomość, że wkrótce ważne skrzyżowanie w Zalesiu Dolnym zostanie zmodernizowane, dzięki czemu upłynni się ruch w tym miejscu jak i znacząco poprawi bezpieczeństwo.

To co nas oczywiście irytuje, to utrudnienia związane z remontem. Trzeba zdawać sobie sprawę z wielu czynników, procedur, ustaleń, uzgodnień jakie towarzyszą tak poważnemu przedsięwzięciu, przez co trudno jest “wycelować” we właściwy moment z samą realizacją. Do tego dochodzi skomplikowana w naszym systemie prawnym procedura przetargowa.

Dobrze się natomiast składa, że doszliśmy do porozumienia z województwem w kwestii tej inwestycji, mamy na nią pieniądze i nie chcemy zmarnować czasu, nie wiedząc co przyniesie przyszłość… wiele bowiem mówi się chociażby o pomyśle podziału Mazowsza, a to z pewnością poważnie odwlekłoby w czasie ten ważny remont.

Dlatego nie marnujemy czasu tylko realizujemy kolejne zadania! Wkrótce rozpoczniemy wspólnie z województwem chociażby przebudowę ul. Księcia Janusza Starego, projektujemy razem chodnik w Bogatkach, czy przygotowujemy plany modernizacji kolejnego odcinka drogi 722 od Zalesia Dolnego do ronda w Gołkowie.

Informacje powiązane tematycznie:
wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na DW722 w Zalesiu Dolnym
rozbudowa skrzyżowania w Zalesiu Dolnym
przebudowa ulicy Księcia Janusza I Starego

10 KOMENTARZE

 1. ,,…powazne przedsięwzięcie…,, remont skrzyżowania wiejskiej drogi do zapyziałej mieścimy ma być powaznym przedsięwzięciem ?!?
  Procedura przetargowa? Co? Długo nikt nie chciał odpalić trzadycyjnych 10%…
  A co z budową hwidhaliowiskowej…. przecież wszystko inne w miescie na ,,tip-top,, jest porobione….

 2. Ależ mnie Pan rozbawił, Panie Burmistrzu. Szerzy Pan tzw. propagandę partyjną. Proszę mi powiedzieć, może ktoś wytłumaczy jaki wpływ na realizację inwestycji będzie miał podział województwa skoro cała inwestycja jest prowadzona przez gminę i z gminnych środków? Nowy czy stary zarząd województwa a raczej dróg wojewódzkich musiałby być ydoitą żeby nie przystąpić do takiego geszeftu.

  • Albo miałby w tym polityczny interes aby zduszac inwestycje tych gmin które nie idą z nurtem rządowym. Najlepiej za to krytykować wysiłki urzędników ktorych celem jest poprawa przepustowosci i bezpieczenstwa drogi która od conajmniej kilkunastu lat niszczeje, jest niedostosowana pod obecny ruch, jest zmorą mieszkańców zalesia i okolicznych miejscowości.

 3. Zadziwiające jest to, że stosunkowo młody człowiek mówi jak wytrawny aparatczyk PZPR. Zero konkretów, kupa ogólników i ogólnie uznawanie słuchaczy za przynajmniej lekko upośledzonych umysłowo. Oczywiście ani słowa o „geniuszu” jakiego zapewne kazano mu zatrudnić jako vice-burmistrza. No i oczywiście brak jakiegokolwiek odzewu na krytyczne uwagi.

 4. Jak czytam w komentarzach to wszystkie są negatywne,bo tak przez internet to najłatwiej siedząc przy komputerze.Na mojej ulicy dwa tygodnie temu wylali nowy asfalt i co 1/3 mieszkanców jest niezadowolona.A to za wysoko wylany a to śmierdzi a to za wąski itd.Najważniejsze że są roboty że gmina dokłada bo gdybyśmy czekali na województwo to
  zrobili by nam następnej dekadzie.A przypomnę wszystkim że chodząc po Zalesiu Dolnym 3/4 mieszkańców nie dba o trawniki i czystość przed swoimi posesjami.Tylko krytyka łatwo przychodzi.

   • Prowadzę warsztat samochodowy w Zalesiu Dolnym na ul.Słonecznej 3.A przyjedz na ul Borową w Kamionce i zobacz jaki mamy ładny asfalt i syf prawie przy każdym ogrodzeniu bo nikomu poza czubkiem własnego nosa i ogrodzeniem nie chce się sprzątać.Tylko krytyka,I tak jest w całym Zalesiu koszenie trawy za ogrodzeniem to wyjatek a nie reguła.

 5. Dziękuję Panie Burmistrzu za komentarz dotyczący bieżących inwestycji w Zalesiu Dolnym. Cieszę się że doczekaliśmy momentu gdy główna droga przelotowa przez Zalesie jest modernizowana. Rozumiem również obawy związane z przyszłością, np dotyczącymi wahań wpływów budżetowych czy sytuacji administracyjno- politycznej na szczeblu gmina-wojewodztwo. Zaniechanie czy zamrażanie już rozpoczętych projektów to również utopione koszty naszych podatniczych pieniędzy. Remontujcie póki są możliwości. Tak trzymać!

  • Szanowna Pani, Problemem nie jest przebudowa skrzyżowania ale nieudolność urzędasów, którym wyraźnie brak wyobraźni lub pomyślunku. Takie inwestycje drogowe robi się po pierwsze w najdogodniejszych dla mieszkańców terminie (wakacje) a po drugie takie prace powinny być wykonane góra w dwa tygodnie (praca na trzy zmiany z odpowiednia ilością pracowników)Przypominam, że to nie burmistrz i jego pracownicy ponoszą koszty stojąc w korkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię