Dni retro w Tarczynie

0

TARCZYN W piątek 30 września rozpoczęła się czwarta edycja Festiwalu Tarczyńskie Dni Retro.

Na dobry początek uczestnicy VII letnich warsztatów artystycznych Teatru Piosenki zaprosili na wystawiany już w lipcu spektakl zatytułowany „Zapach cynamonu”, oparty na opowiadaniu Bruno Szulca „Sklepy cynamonowe”. Spektakl ten, zrealizowany w formule music hallu, został przyjęty entuzjastycznie, dlatego reżyser spektaklu Agata Klimczak-Kołakowska postanowiła tym właśnie spektaklem rozpocząć tegoroczny festiwal.
W piątek, spektakl grany był dwukrotnie o godz. 16.00 oraz 18.00 tak, aby każdy mógł dopasować godzinę do swoich codziennych zajęć.
Również i tym razem spektakl został przyjęty bardzo ciepło, co niewątpliwie sprawiło ogromną radość występującym dzieciom i młodzieży, która w przygotowanie spektaklu włożyła dużo pracy.
Z młodymi aktorami pracowali: scenariusz i reżyseria – Agata Klimczak-Kołakowska, emisja głosu, zajęcia indywidualne – Natalia Skipor, ruch sceniczny – Angelika Skowronek, muzyka, aranżacje, zespoły wokalne – Grzegorz Bukowski.
Kolejne emocje w weekend
Przed nami jeszcze dwa festiwalowe dni. W sobotę od godziny 11.00 odbędą się przesłuchania uczestników IV Konkursu Piosenki Retro „Jesienne Róże”, a wieczorem o godzinie 18.00 zapraszamy na spektakl Teatru Piosenki „Moje serce zostało we Lwowie”.
W niedzielę natomiast, o godzinie 14.00 oraz 16.00 wyświetlone zostaną dwa filmy retro. Wieczorem o godzinie 18.00 odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu i koncert laureatów, a o godz. 19.00, na zakończenie festiwalu z koncertem zatytułowanym „Szczęśliwa trzynastka” wystąpi zespół Petersburski Junior Band
Źródło: gok-tarczyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię