Do aresztu zamiast na Sycylię

0

LESZNOWOLA Zatrzymano dwóch mieszkańców Radomia podejrzanych o kradzieże i włamania. Dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie kokainy

Dzielnicowi z komisariatu w Lesznowoli zwrócili uwagą na białego nissana. Dzień wcześniej poruszający się takim pojazdem mężczyźni włamali się od citroena przed Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej i skradli z niego towar o wartości ponad 6 tys. złotych.
Podczas prowadzonej przez dzielnicowych obserwacji, do nissana podeszło dwóch mężczyzn z kilkoma paczkami. Funkcjonariusze z Lesznowoli natychmiast postanowili wylegitymować podejrzanych i sprawdzić pochodzenie przyniesionego towaru. Wówczas okazało się, że towar znoszony do nissana został skradziony z innych samochodów. Były to między innymi dekodery, odzież damska i skórzana, laptop oraz inne narzędzia elektroniczne za łączną sumę ponad 7 tysięcy złotych.
Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Obaj 36-latkowie pochodzą z Radomia, jednak jeden z nich do Polski przyjechał kilka dni temu z Sycylii, gdzie obecnie mieszka. Samochód, którym się poruszali został wynajęty z wypożyczalni. Policjanci znaleźli w nim urządzenie przełamujące zabezpieczenie centralnego zamka w samochodach.
Obu zatrzymanym przedstawiono cztery zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem do pojazdów, dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie kokainy. Policjanci z Lesznowoli wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego wczoraj po południu sąd się przychylił.

Choć jeden z zatrzymanych na dziś miał zaplanowany wylot na Sycylię, to wraz ze swoim kompanem na najbliższe trzy miesiące trafili już do aresztu śledczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię