Do Góry Kalwarii wraca amatorska liga piłkarska. Zadomowi się na dłużej?

1

GÓRA KALWARIA Jutrzejszy turniej w hali na ul. Dominikańskiej będzie zapowiedzią startu Kalwaryjskiej Ligi Futsalu. Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu amatorska liga w Górze Kalwarii należała do najsilniejszych na Mazowszu


Piłkarska liga halowa ma wystartować w hali przy Dominikańskiej z końcem lutego.

– Mamy już siedem chętnych drużyn, nie tylko z naszej gminy, ale również sąsiednich. Czekamy na kolejne – zaprasza Paweł Maciejewski, dyrektor kalwaryjskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rozgrywki KLF będą organizowane w sobotnie i niedzielne wieczory. Plany są takie, że pierwszy sezon potrwa do przełomu kwietnia i maja.

– Chcemy przetestować, jak to wszystko będzie działało – tłumaczy Maciejewski.

Przy uruchomieniu ligi halowej OSiR współpracuje ze stowarzyszeniem El Pistolero. Reklamuje się ono hasłem „Hiszpańska jakość na polskiej ziemi”. Już jutro organizacja wespół z ośrodkiem zorganizują w hali przy Dominikańskiej przedsezonowy turniej futsalu z udziałem 10 drużyn.

W Górze Kalwarii wciąż z rozrzewnieniem wspominana jest Amatorska Liga Piłki Nożnej, która zakończyła rozgrywki pięć lat temu. W swoich najlepszych latach w dwóch ligach ALPN skupionych było ponad 250 zawodników – amatorów, grających mecze na lokalnych boiskach co tydzień. Czy nowe rozgrywki będą w stanie przyciągnąć tak dużą grupę piłki nożnej?

Więcej na temat KLF i zgłoszenia pod nr tel. 660 051 639.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię