GÓRA KALWARIA Od rana w poniedziałek wre praca przy moście na granicy Czaplina i Wincentowa. Firma realizująca roboty poinformowała, że najpóźniej do piątku przerzuci przez rzekę tymczasową kładkę dla pieszych i rowerzystów


Wykonawca zabrał się najpierw za przekładanie rury gazowej oraz wycinkę drzew. Kierownik robót tłumaczył nam na miejscu, że bez tego przygotowania wybudowanie obejścia dla pieszych byłoby niemożliwe. W piątek – jak nas poinformował – „most już nie będzie istniał”.

Firma zapewnia, że jest na tyle przygotowana i doświadczona, że nie ma zagrożeń, by nowy – szerszy i mocniejszy – most, nie powstał do 1 sierpnia (taki termin zakończenia inwestycji został wpisany do umowy, która została podpisana w starostwie). Z budową nowego mostu władze powiatu nie mogły zwlekać – jest w bardzo złym stanie.

Władze powiatu zapowiadają, że po zakończeniu budowy przeprawy, wykonają chodnik od mostu przez Wincentów.

Kierowcy są kierowani na długie objazdy – przez Górę Kalwarię i Linin lub przez Nowe Grobice i Staniszewice w gminie Chynów. Tą drugą trasą jeździ również lokalna linia L30 (kursująca pomiędzy Czarnym Lasem a Górą Kalwarią).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię