Dobiega końca rozbudowa sieci miejskiego monitoringu

3

GÓRA KALWARIA Dotychczas teren miasta monitorowało 11 rozmieszczonych w różnych punktach kamer. Teraz ma być ich prawie cztery razy więcej. Niektóre zainstalowano także na terenach podmiejskich


Zmodernizowany miejski monitoring ma składać się docelowo z aż 43 kamer wizyjnych (niektóre z nich są obrotowe), rozmieszczonych w 21 newralgicznych punktach gminy. Stare kamery również wymieniono, aby uzyskać obraz o jeszcze lepszej jakości niż dotychczas. Nowe centrum monitoringu ma znajdować się w siedzibie straży miejskiej, gdzie zamontowano już specjalny ekran. Do systemu ma zostać podłączony także lokalny komisariat policji. A gdzie konkretnie pojawiły lub za chwilę pojawią się nowe kamery? Aż 6 z nich obserwuje park na skarpie za kinem. Pozostałe monitorują m.in. teren targowiska, rondo Kazimierza Górskiego, plac rekreacyjny przy basenie, skrzyżowanie Skierniewickiej z Pijarską czy… centrum Brześc. Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski informuje, że duży wpływ na wybór lokalizacji miały konsultacje społeczne. Dodaje, że system cały czas można rozbudowywać.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Niech się wezmą lepiej za jezdnię i chodniki bo miało wszystko ruszyć na wiosnę a póki co cisza i mamy niezły syf w centrum miasta….

    • Skąd informacja że na wiosnę miało wszystko ruszyć ? Byłeś głównym wykonawcą ? , ale się nie chce robić i wolisz od czapy komentarze pisać

  2. Co tam monitoring ,napiszcie kiedy kanalizacja będzie zakończona od basenu do banku spółdzielczego nie przybyła ani jedna studzienka na wody opadowe .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię