Dobre wieści dla przyszłych rodziców. Do szpitala w Piasecznie wracają porody rodzinne.

0

PIASECZNO Szpital św. Anny w Piasecznie informuje o wznowieniu porodów rodzinnych. Określono specjalne warunki bezpieczeństwa, w jakich mają się one odbywać.

Szpital św. Anny w Piasecznie, po uwzględnieniu zaleceń konsultanta krajowego ds. ginekologii i położnictwa oraz po opracowaniu dodatkowych zasad opartych na wytycznych epidemiologicznych, wznowił możliwość porodów rodzinnych.

Jak podkreśla w komunikacie dyrekcja lecznicy, zdrowie i komfort pacjentów jest najważniejszym priorytetem dla personelu szpitala. Dlatego podczas porodów rodzinnych obowiązywać będą pewne obostrzenia. Oto one:

 • W porodzie rodzinnym może uczestniczyć tylko jedna osoba towarzysząca.
  Osoby przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez minimum 7 dni przed wyznaczonym terminem ograniczyć do minimum kontakty z innymi osobami, w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem.
 • Osoba towarzysząca w dniu porodu musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją bez styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19.
 • Przy przyjęciu do szpitala osoba towarzysząca przechodzi triage i podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca, tj. ma sprawdzaną temperaturę ciała oraz musi wypełnić ankietę epidemiologiczną.
 • Po wstępnym badaniu pacjentki i analizie ankiety epidemiologicznej decyzje o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz lub położna Izby Przyjęć.
 • Osoba towarzysząca przez cały pobyt w sali porodowej zachowuje bezpieczny, 2-metrowy dystans wobec personelu medycznego oraz ma założoną maskę ochronną, fartuch ochronny, ochraniacze na buty oraz często dezynfekuje ręce (szpital zapewnia powyższe środki ochrony, z wyjątkiem masek dla osób towarzyszących – należy mieć je ze sobą w liczbie przynajmniej 5 szt.).
 • Osoba towarzysząca nie może opuszczać sali porodowej. W przypadku zabiegów medycznych może zostać poproszona o opuszczenie sali i czekanie we wskazanym miejscu.
 • Po porodzie osoba towarzysząca może przebywać w sali z pacjentką i dzieckiem przez 2 godziny.
 • Osoba towarzysząca nie uczestniczy w porodzie zabiegowym lub przez cesarskie cięcie.
 • Nieprzestrzeganie zasad lub zaleceń personelu może skutkować nakazem natychmiastowego opuszczenia szpitala.
 • Szpital zastrzega sobie prawo do zmian decyzji w trybie natychmiastowym.

To wszystko w trosce o bezpieczeństwo wszystkich mam i dzieci obecnych już w oddziale położniczym, a a także personelu medycznego, tak aby utrzymać ciągłość funkcjonowania lecznicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię