Dobre wyniki egzaminu 8-klasisty zasługą samorządowców?

6

LESZNOWOLA Podczas ostatniej sesji rady gminy dyrektor ZOPO Jacek Bulak opowiedział o realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2020/2021. Jako że wyniki egzaminu 8-klasisty były powyżej średniej nie zabrakło podziękowań pod adresem nauczycieli i dyrektorów szkół. – Podziękowania należą się głównie nam samorządowcom, bo to my decydujemy o tym, jakie pieniądze idą na oświatę – podsumował radny Jerzy Wiśniewski


Jacek Bulak poinformował radnych, że mimo pandemii COVID-19, zamknięcia szkół i zajęć odbywających się w formule zdalnej 8-klasiści stanęli na wysokości zadania i dobrze zdali egzaminy kończące naukę w szkole podstawowej. Ten „sukces” edukacyjny, jak to w Lesznowoli bywa, podsumowano licznymi podziękowaniami i gratulacjami.
Dziękuję panu dyrektorowi za utrzymanie tak wysokich standardów nauczania mimo pandemii koronawirusa – zwrócił się do Jacka Bulaka radny Krzysztof Klimaszewski.
Ukłony dla państwa dyrektorów i nauczycieli. To dzięki wam utrzymanie takiego poziomu było możliwe.
Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik podkreśliła, że ostatni rok był dla oświaty ogromnym wyzwaniem. – A na końcu stał za tym też samorząd – dodała. Radny Krzysztof Łupiński, z zawodu nauczyciel, podziękował z kolei sekretarzowi gminy i związkom zawodowym, a także ponownie dyrektorom.
Mimo pandemii jest ciągłość w funkcjonowaniu szkół – podkreślił.
Nie ulega wątpliwości, że poziom nauczania w czasie pandemii się obniżył – zauważył nieoczekiwanie radny Jerzy Wiśniewski. – Podziękowania należą się głównie nam samorządowcom, bo to my decydujemy jakie pieniądze idą na oświatę. Te kwoty są często mordercze. Nawet niekiedy mieszkańcy proszą, żebyśmy trochę przyhamowali z tymi wydatkami.
Podczas dyskusji nie pojawiła się niestety refleksja, żeby podziękować rodzicom uczniów, w tym ósmoklasistów, którzy podczas ostatniego roku musieli nie tylko poświęcać dzieciom dodatkowy czas, zorganizować im sprzęt do zdalnego nauczania, ale często także opłacać kosztowne korepetycje, będące gwarancją dobrego przygotowania do egzaminów.

TW

6 KOMENTARZE

  1. To ja trochę ostudzę to samouwielbienie. Owszem wyniki były dobre bo jako rodzice położyliśmy duży nacisk na korepetycje i dodatkowe dokształcanie pozalekcyjne na co gmina i nauczyciele mieli drugorzędny wpływ. Za to proszę sobie posprawdzać do jakich szkół się podostawiali ósmoklasiści. Tu już tak sielankowo nie jest. Dlaczego? Bo lesznowolska oświata (głównie odnoszę się do SP w Mysiadle i dyrektor Rudnickiej) nie zadbała o poinformowanie ani dzieci ani rodziców jaki jest system pozyskiwania punktów dodatkowych aby zwiększyć szanse na lepsze szkoły średnie w rankingu.

  2. „Ten „sukces” edukacyjny, jak to w Lesznowoli bywa, podsumowano licznymi podziękowaniami i gratulacjami.”
    Bardzo trafne określenie Autora dotyczące specyficznych zwyczajów panujących w tej gminie wzorowanych chyba na działaniach gubernatora Grigorija Potiomkina, bo obserwując doniesienia medialne widać, że każda okazja jest dobra do podziękowań i gratulacji.
    Nie zdziwię się zatem jak na przełomie marca i kwietnia rada pogratuluje wręczając kwiaty np. pani wójt, że zima nie była sroga i udało się mieszkańcom dzięki temu bardzo wiele pieniędzy zaoszczędzić na ogrzewaniu.

    Zdrowia i odporności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię