Docenili najlepszych sportowców

0

LESZNOWOLA W sobotę, 18 marca w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle odbyło się uroczyste podsumowanie ubiegłego roku sportowego. W trakcie gali wyróżniono najlepszych sportowców w gminie, a efektowną oprawę artystyczną wieczoru zapewniła skrzypaczka Agnes Violin


Wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik
Wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik

Imprezę poprowadził, podobnie jak ostatnim razem, dziennikarz i komentator sportowy Piotr Dębowski. Jako pierwsza zabrała głos wójt gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która powitała wszystkich obecnych na gali, na czele z zaproszonymi gośćmi, wśród których nie zabrakło, reprezentującej marszałka województwa mazowieckiego, Erwiny Ryś-Ferens (panczenistki, medalistki mistrzostw Europy i świata, olimpijki), Edwarda Skorka (mistrza świata i mistrza olimpijskiego) oraz byłego wicepremiera Janusza Piechocińskiego.
– Spotykamy się dzisiaj aby docenić, pogratulować i podziękować tym, dla których sport jest nie tylko pasją, ale także piękną przestrzenią dydaktyczną i wychowawczą – powiedziała pani wójt. – Pragnę wyrazić ogromny szacunek dla rady gminy Lesznowola pod przywództwem pani Bożenny Korlak, przewodniczącej rady gminy, za wyznawaną na przestrzeni lat filozofię, która brzmi „Edukacja i sport to wartości absolutnie niezbędne, to wartości o najwyższej stopie zwrotu”. Chciałabym podziękować wszystkim państwu, którzy mają swój udział w kreowaniu sportu na terenie naszej gminy.
Maria Jolanta Batycka-Wąsik wyraziła również swoje uznanie dla wszystkich działaczy, trenerów i wychowawców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji wspierających sport.
– To naprawdę nie najważniejsze czy zajmie się pierwsze czy drugie miejsce – podkreśliła wójt. – Ważne, że jesteśmy w tym środowisku i że trenujemy ucząc się przy okazji wielu innych bardzo istotnych kwestii, które w życiu nam się przydają.

Sportowo i artystycznie

Następnie wystąpił dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola Rafał Skorek, który – z pomocą prezentacji multimedialnej – przedstawił jakie zmiany zaszły w lokalnym sporcie przez ostatni rok.
– Powiększyła nam się baza sportowa – zaznaczył dyrektor. – Mamy nową halę sportową w Mrokowie, a w jej sąsiedztwie boisko do piłki nożnej. Kolejnym obiektem jest boisko w Kosowie. W tym roku doposażyliśmy również w siłownie 16 obiektów rekreacyjnych, powstał pierwszy w gminie street workout, a dużą furorę zrobiło lodowisko, na które były dowożone dzieci i młodzież z okolicznych szkół. Staramy się stawiać na zajęcia sportowe dla każdej grupy wiekowej.
Erwina Ryś-Ferens, w imieniu zaproszonych gości, podkreśliła z kolei, że z wielką przyjemnością przyjeżdża zawsze do gminy Lesznowola.
– Moim zdaniem jest to najbardziej usportowiona gmina w województwie mazowieckim – powiedziała nasza wybitna panczenistka. – Składam serdeczne życzenia całej społeczności za to, że tak kochają sport i wiedzą, że to daje rezultaty: zdrowie, współpracę, porozumienie.
Występ artystyczny należał tym razem do Agnes Violin, czyli Agnieszki Flis. W głównej roli zagrały jej autorskie Diamentowe Skrzypce Elektryczne, a repertuar stanowiło efektowne połączenie muzyki klasycznej ze współczesną muzyką rozrywkową. Artystka nie skupiła się wyłącznie na pozostaniu na scenie, ale z gracją przechadzała się także wśród publiczności po czerwonym dywanie.

Nagród było wiele

W drugiej części imprezy przyszła w końcu kolej na sportowe wyróżnienia. Na początku przyznano je za upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży w gminie Lesznowola. Otrzymali je: Dorota Mainka (od 1950 roku jest nauczycielem wychowania fizycznego w szkole w Mrokowie, trenerem koszykówki dzieci i młodzieży oraz instruktorem gimnastyki), Grażyna Radkiewicz (od 1999 roku jest nauczycielem wychowania fizycznego w szkole w Nowej Iwicznej, uczy wielu dyscyplin sportowych), Iwona Radziewicz (od 1988 roku nauczycielka wychowana fizycznego w szkole w Lesznowoli, instruktorka lekkiej atletyki i łucznictwa, organizatorka wielu turniejów), Paweł Janus (od 2003 roku nauczyciel wychowania fizycznego w szkole w Łazach, a od roku 2004 w Lesznowoli, trener piłki siatkowej w UKS Lesznowola, organizator wielu turniejów siatkarskich i lekkoatletycznych). Nagrodę przyznano również, zmarłemu w zeszłym roku, Andrzejowi Radziewiczowi – Wicemistrzowi Polski Juniorów na dystansie 5000 metrów (rok 1974), nauczycielowi wychowania fizycznego w szkole w Lesznowoli, współzałożycielowi klubu LUKS „SET” Lesznowola. W imieniu organizatora wielu obozów sportowych oraz imprez i zawodów dla dzieci i młodzieży, wychowawcy kilku pokoleń sportowców w gminie, odebrała jego córka Katarzyna.

Sportowcy indywidualni

Następnie wyróżniono sportowców indywidualnych. W grupie nagrodzonych znaleźli się: Tomasz Szala (triathlon), Adrian Kociszewski (pływanie), Piotr Osmólski (kickboxing), Piotr Grzenda (kung-fu wushu), Paweł Grzenda (kung-fu wushu), Stanisław Palęcki (skoki na trampolinie), Ida Palęcka (skoki na trampolinie), Weronika Tatar (taniec sportowy) i Mateusz Kuśnierkiewicz (taniec sportowy). Wśród docenionych klubów i stowarzyszeń sportowych wymieniono z kolei: UKS Iwiczna, UKS Lesznowola, UKS Lolek Łazy, Stowarzyszenie Miłośników Piłki Nożnej FC Lesznowola, Mazowiecki Klub Karate Kyokushin, MUKS Krótką Mysiadło, Inter Łazy, KS KR Sport Iwiczna, Uczniowski Klub Judo Iwiczna, Klub Motorowy X Racing Lesznowola, Stowarzyszenie Sportowe Wiśniewski Kickboxing, Walkę Kosów, Klub Kyudo Tametomo, Kung fu/wushu Złoty Lew, Stowarzyszenie Dobra Wola i Akademię Soccerschool.
To nie był bynajmniej koniec wyróżnień tego wieczoru. W dalszej kolejności na scenę proszeni byli uczniowie z lesznowolskich szkół i było ich tak wielu, że trudno byłoby tu wymienić wszystkich. Galę zwieńczył wspólny poczęstunek, na który organizatorzy imprezy zaprosili wszystkich przybyłych.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię