Docenili służbę w policji

1

POWIAT W ostatnią sobotę na Skwerze Kisiela odbyły się oficjalne obchody Święta Policji. W uroczyści wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji współpracujących na co dzień z policją

Część oficjalną imprezy poprzedziła tradycyjna msza święta w kościele św. Anny w Piasecznie, po której udano się na pobliski Skwer Kisiela. Wszystkich zgromadzonych powitał Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie inspektor Robert Chmielewski przypominając, na przykładzie istotnych z punktu bezpieczeństwa wydarzeń z ubiegłego roku, jak trudna i wymagająca jest służba w policji. Funkcjonariuszom podziękował też, w formie listu, Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej.
– Doceniam wasz wysiłek i zaangażowanie wkładane w realizację codziennych obowiązków, budowanie pozytywnego wizerunku policji oraz wytrwałość i skuteczną reakcję na naruszenia prawa – odczytano słowa komendanta.
Starosta piaseczyński Wojciech Ołdakowski i burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis przyłączyli się do podziękowań i życzyli policjantom… jak najmniej pracy.
W trakcie uroczystości wręczono również odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Medalem srebrnym „Za Długoletnią Służbę” odznaczeni zostali: kom. Barbara Wojtoń-Malicka, podkom. Piotr Wcisło, asp. szt. Albert Frydrykiewicz oraz naczelnik wydziału wspomagającego Ewa Ołdakowska. W tym roku awanse otrzymało łącznie 78 policjantów.

Grzegorz Tylec/fot. KPP w Piasecznie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię