Doceniono górokalwaryjskich muzealników

0

GÓRA KALWARIA Kilka dni temu w Opiniogórze Bożena i Wojciech Prus-Wiśniowscy, twórcy Prywatnego Muzeum Regionalnego w Górze Kalwarii, odebrali statuetkę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Mazowieckie Zdarzenie Muzealne „Wierzba” 2017


W Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze od lat odbywają się zjazdy mazowieckich muzealników. W czwartek 21 września brać muzealna została zaproszona na rozdanie nagród w ramach dorocznego konkursu Mazowieckie Zdarzenie Muzealne „Wierzba” 2017.
– Do tej pory nie mieliśmy szans z dużymi muzeami, zatrudniającymi na etacie kilkadziesiąt osób – mówi Bożena Prus-Wiśniowska. – Na szczęście w tym roku w ramach konkursu utworzono osobną kategorię, obejmującą także małe muzea.
Muzeum państwa Prus-Wiśniowskich przy współpracy m.in. z fundacją Ari Ari i skansenem w Kuligowie uczestniczyło w przygotowaniu wystawy „Wędrowna tradycja”, którą można było oglądać m.in. w Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii. Udostępnione przez muzeum eksponaty, w tym harmonia i zabytkowy ul wyruszyły też w Polskę – można było oglądać je m.in. na Kujawach i w Wielkopolsce. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. – Chętnie wypożyczamy nasze eksponaty – mówi Wojciech Prus-Wiśniowski. – Chcemy żeby żyły, a nie tkwiły w naszych gablotach.
Pamiątkową statuetkę wręczyli małżeństwu Prus-Wiśniowskim oraz ich wnukowi Bartkowi, który chce kontynuować zainteresowania dziadków, Bożena Żelazowska oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik dziękując m.in. za to, że zarażają swoją pasją innych oraz wychowują godnych następców.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię